Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində açıq dərs: Dövlət Bayrağı Günü
Noyabrın 8-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində keçirilən növbəti açıq dərs Dövlət Bayrağı Gününə həsr edilib.
Azərbaycan dili kafedrasının müəllimi Qəhrəmanova Çinarənin tədris etdiyi Azərbaycan dili və nitq mədəniyyəti dərsində tələbələr Bayraq Gününün yaranma tarixi barədə təqdimatla çıxış ediblər. Bayrağın rənglərinin izahını verib, ölçüləri barədə məlumat çatdırıblar. Eyni zamanda müəllim və tələbələr vətənpərvərlik mövzusunda şeirlər səsləndiriblər.
Qeyd edək ki, noyabrın 7-dən Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində açıq dərslərə start verilib. Fakültə rəhbərliyi və müəllimlərin də iştirak etdiyi açıq dərslər davam edəcək. Dərslər UNEC-in rəsmi youtube kanalında və unec.edu.az saytında yerləşdiriləcək.

Открытый урок в Международной школе экономики: День государственного флага
Очередной урок, проведенный 8 ноября в Международной школе экономики Азербайджанского государственного экономического университета, посвящен Дню государственного флага.
На уроке Азербайджанского языка и культуры речи преподавателя кафедры Азербайджанского языка Гахрамановой Чинары студенты выступили с презентациями по теме истории возникновения Дня флага. Они дали информацию о цветах и размерах флага. В то же время преподаватели и студенты прочитали стихи, посвященные теме патриотизма.
Следует отметить, что с 7 ноября в Международной школе экономики стартуют открытые уроки. Открытые уроки с участием руководства факультета и студентов будут продолжаться. Уроки будут размещены на официальном канале youtube UNEC и на сайте  unec.edu.az.