erzaq_farida_quliyeva_fotobio.f.d., dos. Quliyeva Fəridə Rahib qızı
1983-1993-cü illərdə Bakı şəhər 53 saylı məktəbində təhsil almışdır. 1993-cü ildə Bakı Dövlət Əmtəəşünaslıq Kommersiya İnstitutuna daxil olmuşdur. 1997-ci ildə əmtəəşünaslıq üzrə bakalavr pilləsini fərqlənmə diplomu ilə bitirərək həmin ildə Ərzaq malları əmtəəşünaslığı istiqaməti üzrə magistraturaya qəbul olunmuş, 1999-cu ildə magistraturanı fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
1999-cu ilin 10 fevralından 1 sentyabra kimi «Ərzaq malları əmtəəşünaslığı» kafedrasında baş laborant, 1 sentyabrdan Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «Ərzaq malları əmtəəşünaslığı və ekspertizası» kafedrasında assistent, müəllim vəzifələrində işləyib.
2013-cü ilin fevral ayından baş müəllim keçirilib.
2004-cü ildən İqtisad Universitetinin “Ət, balıq və süd məhsullarının texnologiyası” kafedrasının dissertantı olmuş və 2010-cu ilin dekabrında “Mingəçevir və Varvara  su anbarlarında çay xərçənginin (Astacus leptodactylus Esch.) bio-ekologiyası və əmtəə göstəriciləri” mövzusunda biologiya elmləri üzrə fəlsəfə doktoru alimlik dərəcəsi almaq üçün dissertasiya işini müdafiə etmişdir.

erzaq_farida_quliyeva_foto
After graduating with a bachelor’s degree in commodity studies in 1997 with honors, she was admitted to a master’s degree in food commodities in the same year, and in 1999 she graduated with honors.
From February 10 to September 1, 1999  she worked as a senior laboratory assistant at the department of “Commodity Studies of Food Products”.
From September 1, 1999 she worked as an assistant, lecturer at the department of “Commodity Studies and Expertise of Food Products” of Azerbaijan State University of Economics.She has been a senior teacher since February 2013.
Since 2004 she has been a candidate for a degree at the department of “Technology of meat, fish and dairy products” of the University of Economics. In December 2010, she defended her dissertation for the degree of Doctor of Philosophy in Biological Sciences on “Bio-ecology and commodity indicators of river cancer (Astacus leptodactylus Esch.) in Mingachevir and Varvara reservoirs.”