17 avqust 1977-ci ildə Bakı şəhərində anadan olmuşdur.
1994-cü ildə Bakı Əmtəəşünaslıq-Kommersiya İnstitutuna daxil olmuş, 1999-cu ildə  həmin institutun “Qida məhsullarının texnologiyası” istiqaməti üzrə bakalavr pilləsini fərqlənmə diplomu ilə, 2001-ci ildə Azərbaycan Dövlət iqtisad Universitetinin (həmin ixtisasın) magistr pilləsini  fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
1997-1999-cu illərdə “Qida  məhsullarının texnologiyası” kafedrasında çalışmışdır.
1999-2001-ci illərdə Yimpaş-Babatürk LTD şirkətində laboratoriya müdiri vəzifəsində işləmişdir. 2001-ci ildən yenidən “Qida  məhsullarının texnologiyası” kafedrasında çalışmağa  başlamışdır. 2014-cü ildə AMEA-nın Mikrobiologiya İnstitutunda “Qida təyinatlı müxtəlif materialların mikrobiotası və onların tullantılarının biokonversiyası” mövzusunda dissertasiya işini müdafiə edərək biologiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsini almışdır.
2011-ci ildən kafedrada saat hesabı dərs aparıb, 2020-ci ilə kimi həmin kafedranın müəllimi, 2020-ci ildən UNEC-in “Mühəndislik və tətbiqi elmlər” kafedrasının baş müəllimi vəzifəsində çalışıb.
20.04.2022-ci il tarixdən həmin kafedranın dosenti vəzifəsinə keçirilib. 180-dən artıq elmi-metodiki əsərin müəllifidir. Bir sıra beynəlxalq və respublika səviyyəli konfranslarda tezis və məqalələri  çap olunmuşdur. İmpakt Faktor göstərcisi olan Scopus və  “Thomson Reuters” indeksli  jurnallarda bir sıra əsəsrləri nəşr olunmuşdur. 2 dərslik, 7 dərs vəsaiti, 2 metodik vəsait və 15 fənn proqramı nəşr olunub. UNEC-də 2016/2017-ci tədris ilinin diferensial əməkhaqqı sisteminin reytinq cədvəlində (ilk yüzlükdə)  32-ci yeri, 2022/2023-cü tədris ilində 22-ci yeri,   tutmuşdur. “Özünüqiymətləndirmə və keyfiyyətin yüksəldilməsi” şurası tərkibində fəaliyyət göstərən “Keyfiyyət elçiləri”–nin üzvüdür. 2018-ci ildə UNEC, Azərbaycan Əlil Təşkilatları İttifaqı, Müstəqil Həyat İnkişaf və Dəstək Mərkəzi və Dünya Əngəllilər Vaqfının birgə təşkilatçılığı ilə keçirdiyi “İnklüziv Təhsil” adlı təlimdə iştirak etmiş və sertifikatla təltif olunmuşdur. 2022/2023-cü ildə UNEC-də “SOFT SKİLLS” təlimlərində iştirak etmiş və fərqlənmə sertifikatı qazanmışdır.

She was born on August 17, 1977 in the city of Baku.
In 1994 she entered the Baku Commodity-Commercial Institute, and  in 1999 she graduated with honors from the same institute with a bachelor’s degree in “Food Technology”, in 2001 with a master’s degree from  Azerbaijan State University of Economics (specialty).
In 1997-1999  she worked at the department of “Food Technology”.
In 1999-2001,she worked as a laboratory manager at Yimpash-Babaturk LTD. In 2001, she started working again at the “Food Technology” department. In 2014, she defended her dissertation on “Micro biota of various food materials and bioconversion of their waste” at the Institute of Microbiology of ANAS and received the degree of Doctor of Philosophy in Biology.
She has given hourly classes at the department since 2011 and has been a lecturer of the same department until 2020.
She is the author of more than 80 scientific-methodical works. Theses and articles have been published at a number of international and national conferences. An article was published in the Thomson Reuters index, an index of the Impact Factor. Her 3 textbooks, 2 methodical aids and 10 programs were published. She is also a co-author of 2 textbooks, 2 manuals and 3 programs.  She   ranked  32nd in the ranking table (in the top 100) of the differential salary system for the 2016/2017 academic year at UNEC. She is a member of the Quality Ambassadors, a member of the Self-Assessment and Quality Improvement Council.