c.ü.f.d., b/m. Cəfərova Firuzə Mübariz qızıAzərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Ətraf mühitin mühafizəsi və iqtisadiyyatı” kafedrasının müəllimi olub. 20.04.2022-ci il tarixdən həmin kafedranın baş müəllimi vəzifəsinə keçirilib. Coğrafiya üzrə fəlsəfə doktorudur. Hazırda UNEC-in “İctimai idarəetmə və sosial innovasiyalar” kafedrasının baş müəllimidir.
Elmi fəaliyyət istiqaməti coğrafiya, ekologiya və ətraf mühitin iqtisadiyyatı sahələridir. 1 elmi monoqrafiya, 1 dərslik, 40-dan çox elmi məqalənin müəllifi və həmmüəllifi. Məqalələri WOS və SCOPUS indeksli jurnallarda nəşr olunmuşdur.Müxtəlif Beynəlxalq konfransların iştirakçısı və məruzəçisidir.

д.ф. геогр., ст.преп. Джафарова Фируза Мубариз гызы
Работала на должности преподавателя кафедры «Охрана и экономика окружающей среды» Азербайджанского государственного  экономического университета, с. 20.04.2022 года переведена на должность старшего преподавателя кафедры. Доктор философии по географии. В настоящее время работает на должности старшего преподавателя на кафедре «Общественное управление и социальные инновации» UNEC.
Направления научной деятельности: география, экология и экономика окружающей среды. Является автором и соавтором 1 научной монографии, 1 учебника, свыше 40 научных статей. Статьи опубликованы в индексируемых журналах WOS и SCOPUS. Является участником и докладчиком различных международных конференций.