elman1101-07-2021-17.29Rəqəmsal iqtisadiyyat fakültəsinin dekanı
1990-ci ildə Azərbaycan İnşaat Mühəndisləri Universitetinə daxil olmuş və 1995-ci ildə həmin Universiteti bitirərək Mühəndis texnoloq ixtisasını almışdır.
1999-cu ilin sentyabr ayından Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Texnoloji maşınlar və sahə avadanlıqları” kafedrasında mühəndis, baş laborant, assistent,  baş müəllim vəzifələrində çalışmışdır.
2014-cü ildə “Çoxəsnəkli toxucu maşınlarının iki girişli parçaəmələgətirici mexanizminin layihələndirilməsi metodunun işlənməsi” mövzusunda dissertasiya işini müdafiə etmişdir. Texnika üzrə fəlsəfə doktorudur. UNEC-in “Mühəndislik və tətbiqi elmlər” kafedrasının dosentidir.
2014-cü ilin may ayından 2020-ci ilə kimi Texnologiya və Dizayn fakültəsinin dekan müavini vəzifəsində çalışıb.
2020-ci ildən 2021-ci ilin sentyabrına kimi UNEC-in Rəqəmsal iqtisadiyyat fakültəsinin dekan müavini olub.
2021-ci ilin sentyabrından UNEC-in Rəqəmsal iqtisadiyyat fakültəsinin dekanıdır.
Seçkilərin nəticələrini nəzərə alaraq 31.03.2023-cü il tarixində UNEC Rektorunun müvafiq əmrilə Rəqəmsal iqtisadiyyat fakültəsinin dekanı vəzifəsinə təyin edilib.
36 elmi metodiki məqalənin, o cümlədən 2 dərslik, 2 dərs vəsaiti, 3 metodiki göstərişin, 4 fənn proqramı və 3 müəlliflik şəhadətnaməsinin müəllifidir. Nəşr edilmiş elmi əsərlər respublikanın AAK tərəfindən nüfuzlu hesab edilən elmi jurnallarda dərc olunmuşdur. Xarici ölkələrdə keçirilən beynəlxalq simpozium və konfranslarda məruzələrlə çıxışları olmuşdur.

elman1101-07-2021-17.29
В 1990 году поступил в Азербайджанский инженерно-строительный институт, который окончил в 1995 году и получил специальность инженера-технолога.
С сентября 1999 года работал в Азербайджанском государственном экономическом университете на кафедре «Технологические машины и отраслевое оборудование» на должности инженера, старшего лаборанта, ассистента, старшего преподавателя.*
В 2014 году защитил диссертационную работу на тему «Разработка метода проектирования прядильного механизма ткацких машин». Доктор философии по техническим наукам. Доцент кафедры «Инженерия и прикладные науки» UNEC.
С мая 2014 года до 2020 работал заместителем декана факультета Технологии и дизайна.
С 2020 года до сентября 2021 года работал заместителем декана факультета Цифровой экономики UNEC.
С сентября 2021 года является деканом факультета Цифровой экономики UNEC.
Является автором 36 научных и методических статей, в том числе 2 учебников, 2 учебных пособий, 3 методических указаний, 4 программ по специальности и 3 авторских свидетельств. Научные работы были опубликованы в авторитетных научных журналах. Выступал с докладами на международных симпозиумах и конференциях, проводимых за рубежом.