Çin-Azərbaycan:iki strateji regionun əməkdaşlıq mərkəzləri
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) tarix elmləri doktoru, hərbi qüvvələr veteranı Nurulla Əliyevlə Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər fakültəsinin tələbələri ilə görüşüb.
2010-2015-ci illərdə Azərbaycan Respublikasının Çin Xalq Respublikasında hərbi attaşesi vəzifəsində çalışmış N.Əliyev tələbələrə Çinin beynəlxalq münasibətlərdəki rolu, əhəmiyyəti, Xəzər regionunda strateji maraqlarına dair diplomatik təcrübəsindən irəli gələn fakt və hadisələri açıqlayıb. Çinsayağı müdrik pritçalarla müşayiət olunan çıxış tələbələrin marağına səbəb oldu. Veteran Çin-Azərbaycan münasibətlərinə həsr etdiyi kitabın elektron versiyasını UNEC-ə hədiyyə edib.

China-Azerbaijan: Cooperation Center of the two Strategic Regions
Meeting of the students of the School of International Economic Relations and the Doctor of Historical Studies, veteran of armed forces Nurulla Aliyev has taken place at Azerbaijan State University of Economics.
N.Aliyev who served in the position of the military attaché of the Republic of Azerbaijan in the People’s Republic of China within 2010-2015 has spoken about the role of China in international relations, importance and the facts and events related with his diplomatic experience on strategic interest in Khazar region. The meeting accompanied by a wise Chinese parables was of great interest by the students. Veteran has presented e- version of his book dedicated to China-Azerbaijan relations to UNEC.