Çin-Azərbaycan:iki strateji regionun əməkdaşlıq mərkəzləri
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) tarix elmləri doktoru, hərbi qüvvələr veteranı Nurulla Əliyevlə Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər fakültəsinin tələbələri ilə görüşüb.
2010-2015-ci illərdə Azərbaycan Respublikasının Çin Xalq Respublikasında hərbi attaşesi vəzifəsində çalışmış N.Əliyev tələbələrə Çinin beynəlxalq münasibətlərdəki rolu, əhəmiyyəti, Xəzər regionunda strateji maraqlarına dair diplomatik təcrübəsindən irəli gələn fakt və hadisələri açıqlayıb. Çinsayağı müdrik pritçalarla müşayiət olunan çıxış tələbələrin marağına səbəb oldu. Veteran Çin-Azərbaycan münasibətlərinə həsr etdiyi kitabın elektron versiyasını UNEC-ə hədiyyə edib.

Китай-Азербайджан: центры сотрудничества двух стратегических регионов
В Азербайджанском государственном экономическом университете(UNEC) студенты факультета Международные экономические отношения встретились с доктором исторических наук, ветераном военных сил Нуруллой Алиевым.
Н.Алиев, работавший в 2010-2015 годах в Китайской народной республике на должности атташе Азербайджанской Республики, рассказал о роли и значении Китая в международных отношениях, фактах и событиях, исходящих из дипломатического опыта по стратегическим интересам в Каспийском регионе. Выступление в китайском стиле, сопровождающееся мудрыми китайскими притчами, вызвало большой интерес у студентов. Ветеран подарил UNEC электронную версию книги, посвященной китайско-азербайджанским отношениям.