dos., i.f.d. Hüseynli Aytən Təyyar qızı
Bakalavr –  Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti Yanında Xalq Təsərrüfatını İdarəetmə İnstitutu, Biznesin idarə edilməsi (tədris türk dilində) – 1993 – 1997
Magistr – Türkiye Cumhuriyeti Gebze Yüksek Teknoloji Üniversitesi, Biznesin təşkili və idarə edilməsi (tədris türk dilində) – 1997 – 2001
Fəlsəfə doktoru – Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, Ümumi iqtisadiyyat – 2002 – 2008
Dissertasiya mövzusu: Uşaq əməyindən istifadənin sosial iqtisadi problemləri və aradan qaldırılması yolları.
Elmlər doktoru – Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, Ümumi iqtisadiyyat – 2018-ci ilin yanvarından etibarən
Dissertasiya mövzusu: Azərbaycanda gənclərin peşə və ixtisasa yiyələnmək imkanlarının genişləndirilməsinin məşğulluğun təmin edilməsinə təsiri.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “İdarəetmənin təşkili” kafedrasının müəllimi – 2002 – 2006
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Biznes inzibatçılığı” kafedrasının baş müəllimi – 2006 – 2017
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “İqtisadiyyat və idarəetmə” kafedrasının dosenti – 2017 – 2018
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “İqtisadiyyat və idarəetmə” kafedrasının 0,5 ştat dosenti – 14.09.2018
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Beynəlxalq magistratura və doktorantura mərkəzi”nin direktor müavini – 14.09.2018
Bir çox Beynəlxalq Elmi-Praktik konfrans və seminarlarda iştirak etmişdir.
Milli iqtisadiyyatın aktual problemlərinə aid 30-dan çox elmi əsərin, o cümlədən  dərslik və dərs vəsaitlərinin müəllifidir.

доц., д.ф.э. Гусейнли Айтан Таяр кызы
Бакалавр  – Институт управления народным хозяйством при Кабинете министров Азербайджанской Республики, Управление бизнесом (обучение на турецком языке)  – 1993 – 1997
Магистр – Университет высоких технологий им. Гебзе Турецкой Республики, Организация и управление бизнесом (обучение на турецком языке) – 1997 – 2001
Доктор философии — Азербайджанский государственный экономический университет, Общая экономика – 2002 – 2008
Тема диссертации: Социально-экономические проблемы использования детского труда и пути их устранения.
Доктор наук – Азербайджанский государственный экономический университет, Общая экономика  – с января 2018 года
Тема диссертации: Влияние на обеспечение занятости расширения возможностей овладения молодежью Азербайджана профессией и специальностью.
Преподаватель кафедры «Организация управления» Азербайджанского государственного экономического университета  – 2002 – 2006
Старший преподаватель кафедры «Администрирование бизнеса» Азербайджанского государственного экономического университета – 2006 – 2017
Доцент кафедры «Экономика и управление» Азербайджанского государственного экономического университета – 2017 – 2018
Доцент 0,5 штатных единиц кафедры «Экономика и управление» Азербайджанского государственного экономического университета – 14.09.2018
Заместитель директора «Международного центра магистратуры и докторантуры» Азербайджанского государственного экономического университета – 14.09.2018
Принимала участие во многих международных научно-практических конференциях и семинарах.
Является автором свыше 30 научных работ, посвященных актуальным проблемам национальной экономики, в том числе учебников и учебных пособий.