i.e.n., dos. Mirzəyev Zakir İlyas oğlu
1973-1978-ci illərdə D.Bünyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunda (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti) təhsil almışdır.
1982-1986-ci illərdə   Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunda qiyabi aspiranturada təhsil almışdır.
1989-cu ildə namizədlik dissertasiyasını müdafiə edərək iqtisad elmləri namizədi alimlik dərəcəsinə layiq görülmüşdür.
1978-1998-ci illərdə S. Ağamalıoğlu adına Gəncə Kənd Təsərrüfatı İnstitutunun “Siyasi iqtisad” kafedrsanın müəllimi vəzifəsində işləmişdir.
1992-1998-ci illərdə Azərbaycan Kənd Təsərrüfatı Akademiyasının “İqtisadi nəzəriyyə” kafedrasının müdiri olmuşdur.
1991-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Menecment” kafedrasının dosentidir.
1998-2005-ci illərdə  Məişət Sənaye Qaz Səhmdar Cəmiyyətinin sədri olmuşdur.
2016-cı ilə kimi Biznes və menecment fakültəsinin dekan müavini vəzifəsində işləyib.
33 elmi, elmi-metodiki və dərsliyin hazırlanmasında iştirak etmişdir.
zakirf8a3b036b9ffa4c598f202_“Avropa İttifaqı ətraf mühit siyasəti, Qazlaşdırma və Qlobal Cənubla iqtisadi əlaqələrin rolu”_21102020kamil_zakir_1683kamil_zakir_1665

К.э.н., доц. Мирзоев Закир Ильяс оглы
В 1973-1978 годах получил образование в Азербайджанском институте народного хозяйства им.Д.Буниатзаде (ныне Азербайджанский государственный экономический университет).
В 1982-1986 годах учился на заочном отделении аспирантуры Азербайджанского института народного хозяйства.
В 1989 году защитив кандидатскую диссертацию, получил ученую степень кандидата экономических наук.
В 1978-1998 годах работал на должности преподавателя кафедры «Политическая экономика» Гянджинского института народного хозяйства им.С.Агамалы Оглы.
В 1992-1998 годах работал на должности заведующего кафедрой «Экономическая теория» Азербайджанской академии сельского хозяйства.
С 1991 года работает доцентом на кафедре «Менеджмент» Азербайджанского государственного экономического университета.