“Dostluq Kuboku”nun qalibi bəlli oldu
Martın 13-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “İqtisadçı Tələbələrin Elmi Fəaliyyətinə Yardım” ictimai birliyinin təşkilatçılığı, Azərbaycan İntellektual Oyunlar Klubu və Reduco Tədris Mərkəzinin dəstəyi ilə “Dostluq Kuboku” Tələbələrarası İntellektual Çempionatının final mərhələsi keçirilib.
Finalda iştirakçı universitetlərdən (UNEC, BANM, ADNSU, ADA universiteti, DİA, DGKA) gələn 16 komandalara “Brain Ring” sualları səsləndirilib. Gərgin keçən final mərhələsinin qalibi “Amsterdam” (ADNSU) komandası olub. II yeri “Royal Flush” (BANM) komandası, 3-cü yeri isə “United States of Kurdemir” komandası (ADA universiteti) qazandı.
Qeyd edək ki, “Dostluq Kuboku” Tələbələrarası İntellektual Çempionatının davamlı təşkil olunacağı və iştirakçı universitetlərin sayının artırılacağı planlaşdırılır.

Определился победитель “Кубка Дружбы ”
13 марта в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) при организационной поддержке Общественного объединения «Поддержка научной деятельности студентов-экономистов», Азербайджанского клуба интеллектуальных игр и Учебного центра Reduco среди студентов состоялся финальный этап Интеллектуального чемпионата “Кубок Дружбы”.
На финале 16 командам участвующих университетов  (UNEC, BANM, ADNSU, университет ADA, DİA, DGKA) были представлены вопросы “Rain Ring”. Победителем напряженного финального этапа  стала команда “Amsterdam” (ADNSU).  II место завоевала команда “Royal Flush” (BANM), а 3-е место команда “United States of Kurdemir” (университет ADA).
Следует отметить, что планируется дальнейшая организация среди студентов Интеллектуального чемпионата “Кубок Дружбы” и увеличение числа участвующих университетов.