“Dostluq Kuboku”nun qalibi bəlli oldu
Martın 13-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “İqtisadçı Tələbələrin Elmi Fəaliyyətinə Yardım” ictimai birliyinin təşkilatçılığı, Azərbaycan İntellektual Oyunlar Klubu və Reduco Tədris Mərkəzinin dəstəyi ilə “Dostluq Kuboku” Tələbələrarası İntellektual Çempionatının final mərhələsi keçirilib.
Finalda iştirakçı universitetlərdən (UNEC, BANM, ADNSU, ADA universiteti, DİA, DGKA) gələn 16 komandalara “Brain Ring” sualları səsləndirilib. Gərgin keçən final mərhələsinin qalibi “Amsterdam” (ADNSU) komandası olub. II yeri “Royal Flush” (BANM) komandası, 3-cü yeri isə “United States of Kurdemir” komandası (ADA universiteti) qazandı.
Qeyd edək ki, “Dostluq Kuboku” Tələbələrarası İntellektual Çempionatının davamlı təşkil olunacağı və iştirakçı universitetlərin sayının artırılacağı planlaşdırılır.

The Winner of the “Friendship Cup” has been announced
The final stage of the Student Intellectual Championship “Friendship” organized by the “Support to Economic Students’ Scientific Activities” of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) and supported by Azerbaijan Intellectual Games’ Club and Reduco Training Center has been held on March 13.
16 participant universities’ (UNEC, BANM, ADNSU, ADA, DIA, DGKA) teams have been sounded the questions of “Brain Ring” in the final. The winner of the tense final stage is the team “Amsterdam” (ADNSU). II place is gained by “Royal Flush” (BANM) and III place by United States of Kurdemir” (ADA).
Note that, the Student Intellectual Championship “Friendship Cup” will regularly be organized and the number of the participant universities will be increased.