Əcnəbi tələbələrin ADİU-ya qəbul qaydaları elektronlaşdırılıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (ADİU) dünyanın nüfuzlu universitetlərinin standartlarına uyğun olaraq 2015/2016-cı tədris ilindən əcnəbi tələbələrin qəbul qaydalarını elektronlaşdırıb.
Azərbaycanın iqtisad profilli yeganə dövlət universiteti və Cənubi Qafqazın ən böyük ali məktəblərindən biri olan ADİU 21 ixtisas üzrə əcnəbilərin bakalavr və magistratura səviyyələrində tələbə qəbulunu elan edir. Təhsil Azərbaycan, rus, türk və ingilis dillərində aparılır.
Əcnəbi vətəndaşlar üç dildə fəaliyyət göstərən kabinet.unec.edu.az saytı vasitəsilə ixtisas və tədris dili seçimini edərək tələb olunan sənədləri elektron qaydada təqdim edəcək və müvafiq tələblərə cavab verdikləri halda təhsil alma hüququnu qazanacaqlar. Əcnəbi vətəndaşlardan müvafiq sənədlərlə yanaşı tövsiyyə məktubu da tələb olunur.

Admission rules for International Students to UNEC online
ASUE  provides online admission rules for International Students in 2015/2016 academic year in accordance with the prestigious world universities’ standards.
ASUE which is the only State University of Economic profile of the Republic of Azerbaijan and one of the biggest higher education institutions of the Southern Caucasus announces admission of overseas students on 21 specialties to the undergraduate and graduate levels. Trainings are conducted in Azerbaijani, Russian, Turkish and English.
Foreign citizens will submit the required documents online via kabinet.unec.edu.az making a choice of major and training language and will gain the right of studying in case of eligibility. The recommendation letter is also required to be submitted by the international students.