1.  prof. Xəlilov Rövşən İbrahimxəlil – Bakı Dövlət Universitetinin Biofizika və biokimya kafedrasının müdiri, fizika-riyaziyyat elmləri doktoru, professor
2.  dos. Aziz Eftekhari – Türkiyə Respublikası Ege Universitetinin dosenti (İzmir/Türkiyə)
Mərkəz haqqında
Mərkəz UNEC Elmi Şuranın 14 iyul 2023-cü il tarixli 188 № li Qərarına və UNEC Rektorunun 26 iyul 2023-cü il tarixli 570/3/2023№ li Əmrinə əsasən yaradılmışdır.
Mərkəzin Əsasnaməsi
UNEC Rektorunun 26.07.2023 tarixli 573/3/2023 №-li əmrinə əsasən mərkəzə ictimai əsaslarla rəhbərlik Bakı Dövlət Universitetinin Biofizika və biokimya kafedrasının müdiri, fizika-riyaziyyat elmləri doktoru, professor Xəlilov Rövşən İbrahimxəlil oğluna və Türkiyə Respublikası Ege Universitetinin dosenti Aziz Eftekhari-yə həvalə edilmişdir.

1. prof. Khalilov Rovshan Ibrahimkhalil – Head of the Department of Biophysics and Biochemistry of Baku State University, Doctor of Physics and Mathematics, Professor
2. Assoc. Aziz Eftekhari – associate professor of Aegean University of the Republic of Turkey (Izmir/Turkey)
About the Center
The Center was established based on Decision No. 188 of the UNEC Scientific Council dated July 14, 2023, and Directive No. 570/3/2023 of the UNEC Rector dated July 26, 2023.
Center Charter
According to UNEC Rector’s Directive No. 573/3/2023 dated 26.07.2023, the Center is led on a public basis by Prof. Rovshan Ibrahimkhalil Khalilov, Head of the Biophysics and Biochemistry Department at Baku State University, and Assoc. Prof. Aziz Eftekhari from Ege University, Turkey.
– Assoc. Prof. Aygun Namig Nasibova – Lead Researcher at the Institute of Radiation Problems, Azerbaijan National Academy of Sciences