Efiopiya vətəndaşı UNEC-də doktorantura təhslini bitirərək, fəlsəfə doktoru oldu
Qoşulmama Hərəkatına üzv dövlətlərin vətəndaşları üçün təhsil qrantı proqramları çərçivəsində UNEC-də təhsil almış Efiopiya vətəndaşı Abrehet Mehari Gebreselassie doktorantura təhsilini uğurla bitirib.
Son 10 ildə UNEC-də doktorantura səviyyəsində təhsil almış və müdafiəsini uğurla başa vurmuş ilk əcnəbi tələbə olan Abrehet M. Gebreselassienin müdafiə mövzusu “Efiopiyada kiçik və orta müəssisələrin iqtisadi inteqrasiyası: Tiqray regionunda istehsal sektorunun təhlili nümunəsində” olub.
“Sahə iqtisadiyyatı” (ingilis dilində) ixtisasında təhsil almış A.M.Gebreselassienin dissertasiya müdafiəsi UNEC-in nəzdində fəaliyyət göstərən Dissertasiya Şurası tərəfindən müsbət qiymətləndirilib və AAK-ın qərarı ilə ona fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi verilib.
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi yanında Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyi tərəfindən əcnəbilərin ölkəmizdə təhsilinə dair keçirilən “Azərbaycanda beynəlxalq təhsil imkanları” forumunda UNEC-in doktorantı Abrehet Mehari Gebreselassie təhsildəki uğurlarına görə “Təşəkkürnamə” ilə də təltif edilib.

The citizen of Ethiopia completes her doctoral studies at UNEC and becomes a PhD
Ethiopian citizen Abrehet Mehari Gebreselassie, who studied at UNEC within the framework of education grant programs for citizens of Non-Aligned Movement member states, has successfully completed her doctoral studies.
The defense topic of Abrehet M. Gebreselassie, who studied at UNEC doctoral level in the last 10 years and successfully completed her defense, was «Economic Integration of Small and Medium Enterprises in Ethiopia: in the example of the analysis of the production sector in the Tigray region.»
The thesis defense of A.M. Gebreselassie, who studied “Field Economics” (in English), was positively evaluated by the Dissertation Council operating under the UNEC, and by the decision of the HAC, he was awarded the scientific degree of Doctor of Philosophy.
UNEC PhD student Abrehet Mehari Gebreselassie was also awarded with a “Thank you note” for her educational achievements at the “International education opportunities in Azerbaijan” forum held by the State Agency for Science and Higher Education under the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan.