Əlilliyi olan tələbələr üçün Mərkəzin fəaliyyəti dinlənilib
Martiın 6-da UNEC-də Əlilliyi olan tələbələr üçün Mərkəzin fəaliyyətini qiymətləndirmək məqsədilə yaradılan komissiyasının növbəti iclası keçirilib.
İclasda görülən işlərin nəticələri və gələcək fəaliyyət istiqamətlərindən danışılıb. Əlilliyi olan tələbələrin dərs prosesində üzləşdiyi problemlər və onların aradan qaldırılması üçün təkliflər dinlənilib.
Görüşdə Beynəlxalq əlaqələr departamentinin əməkdaşı Gülşən Vəliyeva “Əlilliyi olan şəxslərin Azərbaycanın ali təhsil müəssisələrinə inteqrasiyasının təməlinin qoyulması” (ESFIDIP) adlı Tempus layihəsinin barədə məlumat verib.
Əlilliyi olan tələbələr üçün Mərkəzin koordinatoru Sevinc Məhsimova fəaliyyət planına uygun olaraq, görülən islərdən danışıb.
Tələbə təşkilatlarına tapşırılıb ki, UNEC-də təhsil alan əlil tələbələrə Mərkəzin fəaliyyəti barədə məlumat verilsin. Onların universitetin sosial-ictimai, mədəni həyatında aktiv iştirak etmələri üçün təbliğatlar aparlsın.
UNEC-in baş biblioqrafı Arzu Məmmədova audio kitab layihəsi barədə məlumat verib.
Əlilliyi olan tələbələr üçün Mərkəzin psixoloqu Validə Əliyeva universitetdə hər tələbənin bərabərhüquqlu təhsil ala bilməsi üçün uyğun sosial mühitin  vacibliyindən danışıb. Tələbələrin, eyni zamanda muəllim-tələbə arasında pozitiv münasibətlərin önəmli oldugunu, bunun üçün seminarların keçirirlməsinin vacibliyini vurgulayıb.

Information about the performances of the Center for Disabled Students was heard
The next meeting of the commission established to evaluate the performances of the Center for Disabled Students has been held at UNEC.
The results of the work done and directions of the future activities were spoken about in the session. Problems faced by the physically impaired students and the proposals to eliminate them were heard.
The International Relations Department’s employee Gulshan Veliyeva delivered detailed information about the Tempus Project on “Establishment of a Foundation for the Integration of Disabled People into the HEIs in Azerbaijan” within the meeting.
The Coordinator of the Center for Disabled Students Sevinj Mahsimova talked about the work done in accordance with the actions plan.
The student organizations were instructed to prove the physically impaired students who study at UNEC about the Center; to conduct promotional activities for their involvement in the social and cultural life of the university.
The senior bibliographer of UNEC Arzu Mammadova informed the participants about the audio book project.
The psychologist of the Center Valida Aliyeva spoke about the significance of the relevant social environment available for each student at the university. She stressed the necessity of positive links between the teaching staff and students and organization of the workshops to this ground.