Əlilliyi olan tələbələr üçün Mərkəzin fəaliyyəti dinlənilib
Martiın 6-da UNEC-də Əlilliyi olan tələbələr üçün Mərkəzin fəaliyyətini qiymətləndirmək məqsədilə yaradılan komissiyasının növbəti iclası keçirilib.
İclasda görülən işlərin nəticələri və gələcək fəaliyyət istiqamətlərindən danışılıb. Əlilliyi olan tələbələrin dərs prosesində üzləşdiyi problemlər və onların aradan qaldırılması üçün təkliflər dinlənilib.
Görüşdə Beynəlxalq əlaqələr departamentinin əməkdaşı Gülşən Vəliyeva “Əlilliyi olan şəxslərin Azərbaycanın ali təhsil müəssisələrinə inteqrasiyasının təməlinin qoyulması” (ESFIDIP) adlı Tempus layihəsinin barədə məlumat verib.
Əlilliyi olan tələbələr üçün Mərkəzin koordinatoru Sevinc Məhsimova fəaliyyət planına uygun olaraq, görülən islərdən danışıb.
Tələbə təşkilatlarına tapşırılıb ki, UNEC-də təhsil alan əlil tələbələrə Mərkəzin fəaliyyəti barədə məlumat verilsin. Onların universitetin sosial-ictimai, mədəni həyatında aktiv iştirak etmələri üçün təbliğatlar aparlsın.
UNEC-in baş biblioqrafı Arzu Məmmədova audio kitab layihəsi barədə məlumat verib.
Əlilliyi olan tələbələr üçün Mərkəzin psixoloqu Validə Əliyeva universitetdə hər tələbənin bərabərhüquqlu təhsil ala bilməsi üçün uyğun sosial mühitin  vacibliyindən danışıb. Tələbələrin, eyni zamanda muəllim-tələbə arasında pozitiv münasibətlərin önəmli oldugunu, bunun üçün seminarların keçirirlməsinin vacibliyini vurgulayıb.

Заслушаны итоги о деятельности Центра для студентов-инвалидов
Состоялось очередное заседание комиссии, созданной с целью оценки деятельности Центра для студентов-инвалидов UNEC.
На заседании обсуждались вопросы результатов проделанной работы и направления деятельности в будущем. Были заслушаны проблемы, с которым сталкиваются студенты-инвалиды в процессе урока и предложения по их устранению. .
На встрече сотрудница Департамента международных отношений Гюльшан Велиева дала информацию о проекте Темпус «Заложение основы интеграции инвалидов в высшие учебные заведения Азербайджана» (ESFIDIP).
Координатор Центра для студентов-инвалидов Севиндж Махсимова рассказала о проделанных в соответствии с планом деятельности работах.
Студенческим организациям было поручено представить студентам-инвалидам, обучающимся в UNEC, информацию о деятельности Центра, необходимости проведениея агитации для привлечения их к активному участию в социально-общественной и культурной жизни университета.
Старший библиограф UNEC Арзу Мамедова дала информацию о проекте аудио книги.
Психолог Центра для студентов-инвалидов Валида Алиева отметила о важности социальной среды для получения каждым студентом университета равноправного образования. Она подчеркнула о важном значении позитивных отношений между студентами, в то же время между студентами и преподавателями, с этой целью о необходимости проведения семинаров.