Əlilliyi olan tələbələr UNEC-də imtahanlarını uğurla veriblər
UNEC-də qış imtahan sessiyası uğurla yekunlaşıb. Sessiya dövründə 3039 qrupda 773 fənn üzrə yazılı və test üsulu ilə imtahanlar təşkil olunub.
İmtahanlarda 64 nəfər əlilliyi olan tələbə də iştirak edərək, öz bilik və bacarıqlarını sınayıb. UNEC İnklüziv təhsil mərkəzi tərəfindən əlilliyi olan tələbələrin imtahan verməsi üçün bütün şərait yaradılıb. Mərkəzin direktoru Sevinc Məhsimova, eləcə də əməkdaşların dəstəyi ilə görmə məhdudiyyətli tələbələrin imtahanları şifahi formada keçirilib. İmtahanlar zamanı tələbələrin hər birinin ehtiyaclarına uyğun olaraq, uyğunlaşmış proqramlar və metodlar tətbiq olunub ki, bu da onların daha rahat şəkildə imtahan vermələrini təmin edib.

Студенты с инвалидностью успешно сдали экзамены в UNEC
В UNEC успешно завершилась зимняя экзаменационная сессия. За время сессии были организованы письменные и тестовые экзамены по 773 дисциплинам в 3039 группах.
Приняв участие в экзаменах, 64 студента с инвалидностью испытали свои знания и умения. Центром инклюзивного образования UNEC были созданы все условия для сдачи экзаменов студентами с инвалидностью. При поддержке директора центра Севиндж Махсимовой, а также сотрудников экзамены для студентов с нарушениями зрения прошли в устной форме. Во время экзаменов, соответственно потребностям каждого из студентов, применялись соответствующие программы и методы, которые облегчили им сдачу экзаменов.