“Elm aylığı” Maliyyə-İqtisad Kollecində davam edib
“Elm aylığı” çərçivəsində növbəti tədbir UNEC-in nəzdində Azərbaycan Maliyyə-İqtisad Kollecində “Elmin insan inkişafında rolu” mövzusunda olub.
Kollecin direktoru, dosent Oruc Məmmədov “Elm aylığı”nın ənənə halını almasının müasir elmi bilikləri təbliğ etmək, gəncləri elmi fəaliyyətə cəlb etmək, onlarda elmi-tədqiqat işlərinə marağı artırmaq baxımından əhəmiyyətini vurğulayıb.
Elm və təhsilin vəhdətindən danışan UNEC rektorunun kollec üzrə məsləhətçisi, professor Nuru Mikayılov bildirib ki, ölkədə elm və təhsil infrastrukturunun təkmilləşdirilməsi, maddi-texniki bazasının zənginləşdirilməsi və müasir tələblərə uyğunlaşdırılması istiqamətində mühüm addımlar atılır. Bu proseslərin mərkəzində məhz universitetlərin dayandığını diqqətə çatdıran N.Mikayılov həmin ali təhsil ocaqlarının yüksək ixtisaslı kadrlar yetişdirməklə yanaşı, fundamental tədqiqatlar aparan, bilik iqtisadiyyatının təməlini təşkil edən qurum olduqlarını qeyd edib.
Tədbirdə UNEC-in “Mühasibat uçotu və audit” kafedrasının professoru Cəmilə Namazova “İnsan resursları və onun idarəedilməsi” mövzusunda geniş məruzə ilə çıxış edib.

“Science month” has continued in the Financial-Economics College
The next event on the topic “The role of science in the development of human” was held within the framework of “Science month” at the Azerbaijan Financial-Economics College under UNEC.
The director of the college, associated professor Oruj Mammadov stated the importance of becoming “Science month” the tradition for promoting modern scientific knowledge, involving the young people to scientific activity, increasing their interest in scientific research.
Speaking about the unity of science and education, professor Nuru Mikailov, UNEC Rector’s College Advisor, said that in the country the important steps were being taken to improve the science and education infrastructure, enrich the material-technical base and adaption to the modern requirements. N.Mikailov noted that the universities were standing in the center of these processes and these higher educational institutions along with training highly qualified personnel    were the main body conducting the fundamental researches and establishing the basis of the knowledge economy.
At the event professor of “Accounting and Audit” chair Jemila Namazova made a report on topic “Human Resources and its Management”.