2016-ci il üçün fəlsəfə doktoru və elmlər doktoru proqramları üzrə doktoranturanın əyani və qiyabi şöbələrinə və dissertanturaya qəbul elan edilir
28 NOYABR 2016
Azərbaycan  Respublikası Təhsil Nazirliyi
Azərbaycan  Dövlət  İqtisad Universiteti
aşağıdakı  elm sahələri üzrə 2016-ci il üçün fəlsəfə doktoru və elmlər doktoru proqramları üzrə doktoranturanın əyani və qiyabi şöbələrinə və dissertanturaya qəbul elan edir.
Qəbul qaydaları:
1. Doktoranturayaali təhsili olan (ali təhsil pilləsinin magistratura səviyyəsini bitirənyaxud təhsili ona bərabər tutulan) Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları qəbul olunurlar. Dissertanturada müsabiqədə iştirak edən namizədlər, müvafiq tədqiqat sahəsində müəyyən müvəffəqiyyətlərə, elmi və elmi-pedaqoji iş stajına malik olmalıdırlar.Yüksək nüfuzlu beynəlxalq jurnallarda məqalə dərc etdirən namizədlərə üstünlük verilir.
2. Doktoranturaya və dissertanturaya qəbul haqqında ərizə universitet rektorunun adına yazılır. Ərizəyə aşağıdakı sənədlər əlavə olunur:
• Kadrların şəxsi qeydiyyat vərəqi;
• iş yerindən xasiyyətnamə;
• çap olunmuş elmi əsərlərin siyahısı və ya seçilmiş ixtisas üzrə 20-25 səhifəlik referat;
• ali təhsil haqqında diplomların (diplomun) və qiymət cədvəllərinin surətləri (xarici ölkələrdə təhsil almış vətəndaşlar üçün təhsil haqqında sənədin tanınması haqqında Təhsil Nazirliyinin şəhadətnaməsi);
• fəlsəfə doktoru (elmlər namizədi) diplomunun surəti (elmlər doktoru proqramı üzrə sənəd verənlər üçün).
1. Fəlsəfə doktoru proqramı üzrə doktoranturanın əyani və qiyabi şöbələrinə qəbul olunmaq istəyənlər ixtisas fənnindən, xarici dildən və fəlsəfədən ali təhsil pilləsinin magistraturasəviyyəsi üçün qüvvədə olan tədris proqramları həcmində qəbul imtahanları verirlər.
2. Hər imtahan başa çatdıqdan sonra onun nəticəsi elan olunur. Birinci imtahandan (ixtisas fənnindən) kafi qiymət alan şəxslər növbəti imtahanlara buraxılmırlar.
3. Doktoranturaya və dissertanturaya qəbul Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 1 iyul 2010-cu il tarixli 129 nömrəli doktorantuların yaradılması və doktoranturaya qəbul qaydalarına müvafiq olaraq aparılır.
4. Doktoranturaya və dissertanturaya sənədlərin qəbulu 2016-ci il 28 noyabr-19 dekabr tarixlərində həftənin I-Vgünləri saat 10.00-dan 16.00-dək aparılacaqdır.
5. Qəbul imtahanları isə 21 dekabr 2016-ci il tarixindən başlanacaqdır.
ƏTRAFLI (Cədvəllər)
Ünvan:Bakı şəh., İstiqlaliyyət küçəsi 6, UNEC-in Əsas binası, Doktorantura şöbəsi (otaq 414). Telefon : 492-88-87

Объявляется прием на очное и заочное отделение докторантуры и в диссертантуру по программам доктора философии и доктора наук на 2016 год
28 НОЯБРЯ 2016
Министерство образования Азербайджанской Республики
Азербайджанский государственный экономический университет
объявляется прием на очное и заочное отделение докторантуры и в диссертантуру по программам доктора философии и доктора наук на 2016 год по следующим сферам науки.
Правила приема:
• В докторантуру принимаются граждане Азербайджанской Республики с высшим образованием (окончившие уровень магистратуры высшего образования или образование равное этому). Кандидаты, участвующие в конкурсе в диссертантуре должны иметь определенные достижения в соответствующей сфере исследования, научный и научно-педагогический стаж работы. Кандидатам, имеющим опубликованные в престижных международных журналах статьи, дается преимущество.
• Заявление о приеме в докторантуру и диссертантуру пишется на имя ректора университета. К заявлению прикладываются следующие документы:
• Личная учетная карточка кадров;
• фото 2 шт. (размером 3×4);
• характеристика с места работы;
• для имеющих стаж работы выписка из трудовой книжки;
• список опубликованных научных трудов или реферат в объеме 20-25 страниц по избранной специальности;
• копии дипломов о высшем образовании (диплома) и вкладышей к диплому (для граждан, получивших образование в зарубежных странах, свидетельство Министерства образования о признании документа об образовании);
• копия документа, удостоверяющего личность;
• копия диплома доктора философии (кандидата наук) (для сдающих документ по программе доктора наук).
• Желающие поступить на очное и заочное отделение докторантуры по программе доктора философии сдают экзамены по специальности, иностранному языку и философии в объеме имеющих силу учебных планов для уровня магистратуры ступени высшего образования.
• После завершения каждого экзамена объявляются результаты. Лица, получившие неудовлетворительную оценку на первом экзамене (по специальности), не допускаются к следующим экзаменам.
• Прием в докторантуру и диссертантуру проводится в соответствии с правилами создания докторантуры и приема в докторантуру Кабинета министров Азербайджанской Республики от 1 июля 2010 года № 129.
• Прием документов в докторантуру и диссертантуру будет проводиться 28 ноября – 19 декабря 2016 года I-V дни недели с 10.00 до  00 часов.
• Приемные экзамены начнутся с 21 декабря 2016 года.
ПОДРОБНО (Графики)
Адрес: г. Баку, улица Истиглалият 6, Основной корпус UNEC, Отдел докторантуры (комната 414). Tелефон: 492-88-87