Azərkitab tələbələri tematik görüşlərə dəvət edir
Azərkitab – Kitab Təbliğat Mərkəzində ölkənin nüfuzlu elm, mədəniyyət korifeyləri, görkəmli yazıçı və şairləri ilə tematik görüşlərin, o cümlədən yeni nəşrlərin təqdimatının keçirilməsi nəzərdə tutulub.
Xalqımızın mədəni, ədəbi, elmi irsinin öyrənilməsi, gənc nəslin dünyagörüşünün artırılması, o cümlədən onların mütaliəyə daha çox maraq göstərməsi məqsədilə təşkil olunan tədbirlərdə tələbələrlə universitet müəllimləri arasında disputlar da keçiriləcək.
Azərkitab – Kitab Təbliğat Mərkəzindəki tədbirlərə qatılmaq istəyən UNEC tələbələri fakültə dekanlığına müraciət edə bilərlər.

Азеркитаб приглашает студентов на тематические встречи
В Азеркитабе – Центре пропаганды книги предусматривается проведение тематических встреч с авторитетными, культурными корифеями, выдающимися писателями и поэтами страны, а также презентаций новых изданий.
В мероприятии, организованном с целью изучения культурного, литературного, научного наследия нашего народа, развития мировоззрения молодого поколения, а также еще большого проявления ими интереса  к чтению, между студентами и преподавателями университета состоятся диспуты.
Студенты UNEC, желающие принять участие в мероприятиях в Азеркитабе — Центре пропаганды книги, могут обратиться в деканат факультета.