Beynəlxalq elmi-praktik konfrans keçiriləcək
Azərbaycan İqtisadçılar İttifaqı və Azərbaycan Respublikasının Auditorlar Palatasının birgə təşkilatçılığı ilə 2017-ci ilin 22-23 sentyabr tarixlərində “Azərbaycan iqtisadiyyatının strateji yol xəritəsi: hesabatlıq və şəffaflıq problemləri” mövzusunda beynəlxalq elmi-praktik konfransın keçirilməsi nəzərdə tutulur.
Konfransın keçirilməsində əsas məqsəd iqtisadi inkişafın mühüm amili kimi dəyərləndirilən şəffaflığın artırılması və hesabatlığın yüksək səviyyədə qurulması, mütərəqqi nəzarət forma və metodlarının, maliyyə hesabatlığı sahəsində qabaqcıl təcrübənin tətbiqi istiqamətləri, maarifləndirmə və əməkdaşlıq sahəsində müzakirələr aparmaqdan ibarətdir.
Yerli və xarici mütəxəssisləri konfransın işində iştirak etməyə dəvət edirik.
Məruzə və tezislər 2017-ci il 1 may tarixinədək qəbul edilir.
Tezislər 2 səhifədən, məruzələr isə 6 səhifədən çox olmamaqla, A4 formatda, 12 ölçüdə Arial şrifti ilə çap edilmiş şəkildə (2 nüsxə) elektron variantda (müəllifin soyadı, adı, atasının adı, iş yeri və vəzifəsi, elmi dərəcəsi, əlaqə telefonu dəqiq göstərilməklə) Auditorlar Palatasında qəbul olunur.

Состоится Международная научно-практическая конференция
При организационной поддержке Союза экономистов Азербайджана и Палаты аудиторов Азербайджанской Республики 22-23 сентября 2017 года предусматривается проведение международной научно-практической конференции на тему «Стратегическая дорожная карта азербайджанской экономики: проблемы отчетности и прозрачности».
Основной целью конференции является повышение прозрачности, которая оценивается как важный фактор экономического развития, разработка отчетности на высоком уровне, проведение обсуждений в направлении ведущих форм и методов контроля, применения передового опыта в сфере финансовой отчетности, финансирования и сотрудничества.
Приглашаем местных и зарубежных специалистов принять участие в работе конференции.
Доклады и тезисы принимаются до 1 мая 2017 года.
Тезисы не более 2 страниц, а доклады 6 формата A4, размером 12 шрифта Arial (2 экземпляра) в электронном варианте (с точным указанием фамилии, имени, отчества, места работы и должности, ученой степени, контактного телефона автора) принимаются в Палате аудиторов.