Çexiyanın İqtisadi Tədqiqat və Magistr Təhsili üzrə Mərkəzindən tələbələrə təhsil almaq və beynəlxalq müsabiqədə iştirak etmək imkanı
17 NOYABR 2017
Çexiyanın İqtisadi Tədqiqat və Magistr Təhsili üzrə Mərkəzi tələbələrə təhsil almaq və beynəlxalq müsabiqədə iştirak etmək imkanını irəli sürür.
Çexiya Respublikasında (Praqa) yerləşən İqtisadi Tədqiqat və Magistr Təhsili üzrə Mərkəz (CERGE-Eİ) tələbələri “Tətbiqi iqtisadiyyat” ixtisası üzrə magistr və “İqtisadiyyat” ixtisası üzrə doktorantura proqramında (phd.) təhsil almağı təklif edir. İqtisadi Tədqiqat və Magistr Təhsili üzrə Mərkəz Çarlz Universiteti və Cexiya Elmlər Akademiyasının İqtisadi İnstitutunun birgə təsisidir.
İqtisadi Tədqiqat və Magistr Təhsili üzrə Mərkəzin magistratura və doktorantura proqramları ilə bağlı ətraflı məlumat mərkəzin rəsmi saytından, həmçinin qeyd edilən elektron ünvanlar vasitəsilə əldə edilə bilər – [email protected] , [email protected]
PhD proqramı ilə bağlı son müraciət tarixi: 31 mart, 2017-ci il
Eyni zamanda, İqtisadi Tədqiqat və Magistr Təhsili üzrə Mərkəz magistr və bakalavr pillləsi üzrə təhsil alan tələbələri 2018-ci il “Yeni İqtisadi İstedad (New Economic Talent 2018)” müsabiqəsində də iştirak etməyə dəvət edir.

The Czech Center for Economic Research and Graduate Education offers to the students the opportunity to study and participate in the international competition
17 NOVEMBER 2017
The Czech Center for Economic Research and Graduate Education puts forward the opportunity for the students to study and participate in the international competition.
The Center for Economic Research and Graduate Education located in the Czech Republic (Prague) offers to the students to get the education in the master’s level of study in the specialty “Applied economyand the doctoral degree program (PhD.) in the specialty “Economics”. The Center for Economic Research and Graduate Education is the joint workplace of Charles University and the Economics Institute of the Czech Academy of Sciences.
The detailed information on the master’s and doctoral programs of the Economic and the Graduate Education can be accessed through the official website of the center and as well as through the mentioned e-mail addresses – [email protected] , [email protected]
The deadline for the PhD program is: March 31, 2017 year
At the same time, the Center for Economic Research and Graduate Education invites the students studying in the bachelor and masters levels of education to participate in “New Economic Talent 2018” which will be provided in 2018 year.