Clarivate Analytics şirkəti vebinarlar təşkil edir
WoS webinars 2Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi ilə Clarivate Analytics şirkəti arasında bağlanmış müqavilə əsasında 40-dan çox ali təhsil müəssisəsi “Web of Science®” elmi platformasına çıxış əldə edib.
Azərbaycanın tədqiqatçı və alimlərinə dünyanın ən reytinqli və nüfuzlu elmi jurnallarına, konfrans materiallarına və monoqrafiyalarına çıxış əldə etmək imkanı alimlərimizin tədqiqat nəticələrinin dünya akademik ictimaiyyətinə çatdırılmasında mühüm rol oynayır. Əməkdaşlıq nəticəsində 2018-ci ildən bəri Azərbaycan “Web of Science®” platforması üzrə olan publikasiya sayına görə Cənubi Qafqaz ölkələri arasında liderdir.
Clarivate Analytics şirkəti ənənəvi olaraq, hər ay yalnız öz tərəfdaşları üçün vebinarlar təşkil edir. Vebinarların əsas məqsədi alim və tədqiqatçılara, eləcə də administrativ heyətə elmi publikasiyaların nəşri və məlumatların analizi ilə bağlı əsas bilik və bacarıqları çatdırmaqdır. Bu vebinarlar şirkətin qabaqcıl və beynəlxalq sertifikatlı ekspertləri tərəfindən aparılır.
Clarivate Analytics şirkəti UNEC-in pedaqoji heyətini bu vebinarlarda iştirak etməyə dəvət edir.
İlk payız vebinar sessiyalarının CƏDVƏLİ
Sentyabr vebinarları əsasən 3 istiqamətdə aparılacaqdır:
– Web of Science: elmi informasiyanın axtarış sistemi
– Elmi informasiyanın analizi: Clarivate-in alimlər və administrativ heyət üçün təklif etdiyi informasiya vasitələri
– Beynəlxalq jurnallarda publikasiyalar dərc etmək üçün praktik məsləhətlər
Vebinarlarda iştirak etmək üçün əsas şərt öncədən qeydiyyatdan keçməkdir.
Qeydiyyat
Vebinarlar tam olaraq ödənişsizdir və göstərilən şərtlər üzrə iştirak edən hər bir kəs yekunda sertifikatla təltif ediləcəkdir.

Компания Clarivate Analytics организует вебинары
На основании договора, заключенного между Министерством образования Азербайджанской Республики и компанией Clarivate Analytics более 40 высших учебных заведений получили доступ к научной платформе “Web of Science®”.
Возможность получения доступа азербайджанских исследователей и ученых к самым рейтинговым и престижным в мире научным журналам, материалам конференций и монографиям играет важную роль в доведении до мировой академической общественности результатов исследований наших ученых.  В результате сотрудничества с 2018 года по сегодняшний день Азербайджан по числу публикаций на платформе “Web of Science®” является лидером среди стран Южного Кавказа.
Компания Clarivate Analytics традиционно каждый месяц организует вебинары только для своих партнеров.  Основной целью вебинаров является передать базовые знания и способности по публикации и анализу данных ученым и исследователям, а также административному составу. Эти вебинары проводятся ведущими и международными и сертифицированными экспертами компании.
Компания Clarivate Analytics приглашает педагогический состав UNEC принять участие в вебинарах.
Расписание первых осенних вебинаров
Сентябрьские вебинары пройдут в основном в 3 направлениях:
— Web of Science: система поиска научной информации
— Анализ научной информации: информационные средства, предложенные компанией Clarivate ученым и административному составу
— Практические советы по публикации в международных журналах
Главным условием для участия в вебинарах является предварительная  регистрация.
Вебинары абсолютно бесплатные и каждый, участвующий в вебинарах по указанным условиям, в итоге получит сертификат.