FHN-nin Akademiyasında ulu öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi münasibətilə albom-kitab nəşr olunacaq
30 YANVAR 2023
Azərbaycan Respublikasının Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Akademiyasında “Heydər Əliyev İli” ilə münasibətilə ulu öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş Heydər Əliyevin zəngin siyasi irsini və ideyalarını, şərəfli həyat və fəaliyyətini əks etdirən illüstrasiyalı albom-kitabın nəşr olunması nəzərdə tutulub.
UNEC əməkdaşlarının məqalələri 19 mart 2023-cü il tarixinədək qəbul olunur. Məqalələrin qəbulu ilə bağlı ətraflı məlumat əlavə olunur.

An album book will be published in the Academy of the Ministry of Emergency Situations on the occasion of the 100th anniversary of the great leader Heydar Aliyev
30 JANUARY 2023
The Academy of the Ministry of Emergency Situations of the Republic of Azerbaijan plans to publish an illustrated album book dedicated to the 100th anniversary of the great leader Heydar Aliyev on the occasion of the “Year of Heydar Aliyev”, reflecting the rich political heritage and ideas, honorable life and activities of Heydar Aliyev.
UNEC employees’ articles are submitted until March 19, 2023. More information about the submitted articles is attached.