II Milli Mühasiblər Forumu
forum_2018Aprelin 28-də Şamaxıda Vergilər Nazirliyinin Tədris Mərkəzində II Milli Mühasiblər Forumu keçiriləcək.
İki gün davam edəcək forum Vergilər Nazirliyi, Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası, İqtisadi Resursların Öyrənilməsi İctimai Birliyi, İqtisadi Araşdırmalar və Tədris Mərkəzi, Gənc Mühasiblər Birliyi və SİNAM şirkətinin birgə təşkilatçılığı ilə baş tutacaq.
Forumda mühasibat uçotu sahəsində dövlət tənzimlənməsi, vergi qanunvericiliyi və mühasibat uçotu, büdcə və QHT sektorunda uçot və hesabatın təşkili problemləri, kommersiya qurumlarında uçot və hesabatın problemləri, mühasibat proqramları təminatında müasir çağırışlar, təhsil və sertifikasiya, mühasibat uçotu üzrə karyera və şəxsi inkişaf imkanları mövzuları üzrə bölmələr təşkil olunacaq.
Forum çərçivəsində, həmçinin 2018-ci ilin mühasibat uçotu sahəsində ilin ən yaxşı mühasibat uçotu kitabı, məqaləsi, jurnalı, təlimçisi və proqramı nominasiyaları üzrə müsabiqələr də keçiriləcək. Forumda iştirak üçün qeydiyyat artıq başlayıb.

II Национальный форум бухгалтеров
28 апреля в Учебном центре Министерства налогов  в Шамахе  состоится II Национальный форум бухгалтеров.
Двухдневный форум состоится при совместной организационной поддержке Министерства налогов, Национальной конфедерации  организаций предпринимателей (работодателей) Азербайджанской Республики, Общественного объединения изучения экономических ресурсов, Центра экономических исследований и обучения, Объединения молодых бухгалтеров и компании SİNAM.
На форуме будут организованы секции по темам государственного регулирования в сфере бухгалтерского учета, налогового законодательства и бухгалтерского учета, проблемам организации учета и отчета в бюджетных и структурах НГО, проблемам учета и отчета в коммерческих структурах, новых призывов в обеспечении бухгалтерских программ, образования и сертификации, возможностей развития карьеры и личного развития.
В рамках форума,  также в сфере бухгалтерского учета 2018 года состоятся конкурсы по номинациям лучшей книги, статьи, журнала, инструктора и программы года  по бухгалтерскому учету. Регистрация для участия в форуме уже началась.