IV kurs bakalavr və II kurs magistrlərin nəzərinə: “Karyera sərgisi” keçirəcək
Martın 1-də ASAN Könüllülük Məktəbinin “ASAN kadr” karyera mərkəzi və Bakı Ali Neft Məktəbi gənclərin məşğulluğunu artırmaq məqsədilə ilk dəfə “Karyera sərgisi” keçirəcək.
Karyera sərgisi bütün vətəndaşlar üçün açıq elan edilir. Sərgi vətəndaşlara məşğulluq, iş, təcrübə imkanları təklif edəcək, habelə müxtəlif şirkətlərin insan resursları üzrə mütəxəssisləri ilə peşəkar ünsiyyət qurmağa şərait yaradacaq.
Sərgi Bakı Ali Neft Məktəbinin yeni kampusunda saat 10:00-da başlayacaq və 17:00 kimi davam edəcək. Sərgidə UNEC-in IV kurs bakalavr və II kurs magistrləri iştirak edə bilərlər.
müxtəlif yerli və xarici müəssisələrin nümayəndələri iştirak edəcək. Sərginin əsas məqsədi savadlı, bacarıqlı, təcrübəli və iş potensialı ilə fərqlənən gənclərin dövlət və özəl qurumlarda işlə təmin olunmalarına dəstək olmaq və müəssisələrin mövcud iş vakansiyaları haqqında məlumat vermələri üçün şərait yaratmaqdır.
Qeyd edək ki, “ASAN Kadr” karyera mərkəzinin qurulmasında əsas məqsəd ASAN Könüllülük Məktəbinin məzun könüllülərinin peşəkar karyera qurmalarına dəstək olmaqdır. Bu günə kimi 850-dən çox məzun ASAN kadr işlə təmin edilib. Onların uğur hekayələri də www.asankadr.az portalında işıqlandırılıb.

К сведению бакалавров IV курса и магистров II курса: состоится «Выставка карьеры»
1 марта Центр карьеры  “ASAN kadr”  школы добровольцев ASAN и Бакинская высшая нефтяная школа с целью повышения занятости молодежи впервые проведет «Выставку карьеры».
Выставка карьеры объявляется открытой для всех граждан. Выставка предложит гражданам занятость, работу, практические возможности, также создаст условия для делового общения  со специалистами по человеческим ресурсам разных компаний.
Выставка состоится в новом кампусе Бакинской высшей нефтяной школы с  10:00 до 17:00 часов. В выставке могут принять участие бакалавры IV курса и магистры II курса UNEC.
В выставке будут участвовать представители различных местных и зарубежных предприятий. Основной целью проведения выставки является оказание поддержки грамотной, способной, опытной и потенциальной молодежи в обеспечении работой в государственных и частных структурах, создание условий для представления информации о существующей рабочей вакансии предприятий.
Следует отметить, что основной целью в создании центра “ASAN Kadr” является оказание поддержки выпускникам-добровольцам школы добровольцев ASAN в создании профессиональной карьеры.  На сегодняшний день свыше 850 выпускников обеспечено работой ASAN kadr. История их успеха  освещена в портале www.asankadr.az .