Tələbələrin nəzərinə: “Gələcək üçün bacarıqlar” layihəsinə start verilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin “İnnovasiyalar Mərkəzi” “Bilişim Vadisi” ilə birgə “Gələcək üçün bacarıqlar” layihəsi çərçivəsində inkubasiya proqramına start verir.
“Gələcək üçün bacarıqlar” layihəsinin məqsədi innovasiya sahəsində kadr potensialının artırılması, təhsildə innovasiya fəaliyyətinin dəstəklənməsi, eləcə də ölkəmizdə innovasiya fəaliyyətinin davamlılığının təmin edilməsi, innovativ ideyaların inkişaf etdirilməsi məqsədilə tələbələrin innovasiya və startap üzrə biliklərinin inkişafıdır.
Proqrama “Gələcək üçün bacarıqlar” layihəsinin öncəki infosessiyalarda seçilmiş tələbələri, startap yaratmağa, innovativ yeniliklər etməyə meyilli, özünə güvənən, gələcəyini bu sahədə görən gənclər və komandalar qoşula bilərlər.
19 mart tarixinə qədər aşağıdakı linkə  daxil olmaqla qeydiyyatdan keçmək olar:   https://forms.gle/gTH9jvSLbJDgBX3e7
İndiyədək layihə çərçivəsində 2000-dən çox tələbənin 181 startap ideyası təqdim olunub. Bu çərçivədə universitetlərdə mentor kimi hazırlanmış 130-dan çox müəllimin dəstəyi ilə 98 startap komandası formalaşdırılıb.

To the attention of students: “Skills for the future” project has been launched
The “Innovations Center” of the State Agency for Service to Citizens and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan is starting the incubation program within the framework of the “Skills for the Future” project together with the “Information Valley”.
The goal of the “Skills for the Future” project is to increase the capacity of personnel in the field of innovation, to support innovation activities in education, as well as to ensure the continuity of innovation activities in our country, to develop innovative ideas, and to develop students’ knowledge of innovation and startups.
The program can be joined by students selected in the previous info sessions of the “Skills for the Future” project, self-confident young people and teams who are inclined to create a startup, make innovative innovations, and see their future in this field.
You can register by March 19 by visiting the following link: https://forms.gle/gTH9jvSLbJDgBX3e7m
So far, 181 startup ideas of more than 2,000 students have been presented within the project. In this framework, 98 startup teams were formed with the support of more than 130 teachers trained as mentors in universities.