Tələbələrin nəzərinə: “Gələcək üçün bacarıqlar” layihəsinə start verilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin “İnnovasiyalar Mərkəzi” “Bilişim Vadisi” ilə birgə “Gələcək üçün bacarıqlar” layihəsi çərçivəsində inkubasiya proqramına start verir.
“Gələcək üçün bacarıqlar” layihəsinin məqsədi innovasiya sahəsində kadr potensialının artırılması, təhsildə innovasiya fəaliyyətinin dəstəklənməsi, eləcə də ölkəmizdə innovasiya fəaliyyətinin davamlılığının təmin edilməsi, innovativ ideyaların inkişaf etdirilməsi məqsədilə tələbələrin innovasiya və startap üzrə biliklərinin inkişafıdır.
Proqrama “Gələcək üçün bacarıqlar” layihəsinin öncəki infosessiyalarda seçilmiş tələbələri, startap yaratmağa, innovativ yeniliklər etməyə meyilli, özünə güvənən, gələcəyini bu sahədə görən gənclər və komandalar qoşula bilərlər.
19 mart tarixinə qədər aşağıdakı linkə  daxil olmaqla qeydiyyatdan keçmək olar:   https://forms.gle/gTH9jvSLbJDgBX3e7
İndiyədək layihə çərçivəsində 2000-dən çox tələbənin 181 startap ideyası təqdim olunub. Bu çərçivədə universitetlərdə mentor kimi hazırlanmış 130-dan çox müəllimin dəstəyi ilə 98 startap komandası formalaşdırılıb.

К сведению студентов: дан старт проекту «Навыки будущего»
«Инновационный центр» Государственного агентства по обслуживанию граждан и социальным инновациям при Президенте Азербайджанской Республики совместно с «Информационной платформой» начинает инкубационную программу в рамках проекта «Навыки будущего».
Целью проекта «Навыки будущего» является повышение кадрового потенциала в сфере инноваций, поддержка инновационной деятельности в образовании, а также поддержка инновационной деятельности в нашей стране. Это развитие знаний студентов об инновациях и стартапах в целях обеспечения развития инновационных идей.
К программе «Навыки будущего», могут присоединиться студенты, отобранные на предыдущих инфосессиях проекта, молодые люди и команды, склонные к созданию стартапов, внесению инновационных новшеств, уверенные в себе и видящие свое будущее в этой сфере.
Зарегистрироваться можно до 19 марта, пройдя по ссылке ниже:   https://forms.gle/gTH9jvSLbJDgBX3e7
На данный момент в рамках проекта представлена ​​181 стартап-идея более чем 2000 студентов. В рамках этой программы было сформировано 98 стартап-команд при поддержке более 130 преподавателей, прошедших обучение в университетах в качестве менторов.