UNEC-in Elektron Sənəd Dövriyyəsi yenilənib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) hazırda istifadə edilən  “Docnet” Elektron Sənəd Dövriyyəsi yenilənib. Təkmil formada hazırlanan yeni versiya daha operativ və funksionaldır. Bu sistem 28 noyabr tarixindən etibarən istifadəyə veriləcək.
Elektron Sənəd Dövriyyəsi Sistemi istifadəçilərə aşağıdakı yeni imkanları yaradacaq:
• Yeni sənədlərin yuxarı paneldən rahat yaratmaq imkanı;
• Razılaşdırmada olan sənədlərin müəllif tərəfindən geri çağırmaq imkanı;
• Açar sözlə axtarış imkanı;
• Sistemin sonuncu “Google Brouser”-in versiyasının dəstəklənməsi;
• Qoşmaların sənədin təsvirin aşağı hissəsində yerləşməsi və sürüşdürərək (Drag and Drop) əlavə edilməsi imkanı;
• Yönləndirilmiş tapşırıqları geri çağırmaq və digər icraçıya yönləndirmək imkanı;
• Dərkənar şablonların yaradılması imkanı;
• Seçilmiş və yarlıqlara sənədlərin əlavə edilməsi (toplanılması);
• Təlimatlar bölməsi;
• Sistemin rəng çalarları və bəzi formaları;
Yeniləndikdən sonra Sistemdən istifadə etmək (sənədləri imzalamaq) üçün hər bir işçi yerində yeni “Plugin”-lərin quraşdırılması zərüridir.
Elektron Sənəd Dövriyyəsinin yeni İstifadəçi Təlimatlarla və “Plugin”-lərin quraşdırılması qaydaları ilə sistemdə  yaradılmış “Təlimatlar” bölməsində tanış omaq olar.

Обновлен Электронный документооборот UNEC
Обновлен Электронный документооборот “Docnet”,  используемый в настоящее время в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC).  Новая версия,  разработанная в совершенной форме, является более оперативной и функциональной.  Эта система будет сдана в эксплуатацию с 28 ноября.
Система Электронного документооборота создаст для потребителей новые возможности:
• Возможность легко создать новые документы с верхней панели;
• Возможность отозвать автором имеющиеся в соглашениях документы;
• Возможность поиска путем ключевого слова;
• Поддержка окончательной версии системы “Google Brouser”;
• Возможность размещения приложения внизу описания документа и дополнение путем смещения (Drag и Drop);
• Возможность отозвать направленные поручения и направить к другому исполнителю;
• Возможность создания шаблонов резолюции;
• Дополнение к ярлыкам отобранных документов (собрание);
• Раздел инструкций;
• Световые оттенки и некоторые формы системы.
Для пользования системой после обновления (подписать документы) необходимо установление «Плагина» на каждом рабочем месте
Ознакомление с новыми инструкциями  пользователя Электронного документооборота и правилами установления «Плагина» в разделе «Инструкции», установленном в  системе.