Əvəz Ələkbərov Avropa Təbii Elmlər Akademiyasının həqiqi üzvü seçilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasının müdiri, iqtisad elmləri doktoru Əvəz Ələkbərov Avropa Təbii Elmlər Akademiyasının həqiqi üzv seçilib. Bu barədə qərarı Almaniya Federativ Respublikasının Hannover şəhərində Avropa Təbii Elmlər Akademiyasının İdarə heyəti qəbul edib.
Türkdilli ölkələrin adi çəkilən akademiyadakı nümayəndəsi bildirib ki, indiyə qədər Azərbaycanda bu titula yalnız üç tanınmış akademik layiq görülüb.
Əvəz Ələkbərov Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin bu ölkədə ən islahatçı ali təhsil ocağı kimi tanındığına görə və 26 kriteriyadan ibarət aparılan sorğuya əsasən layiq görülüb.
Məlumat ücün bildirək ki, həm də Əvəz Ələkbərov 2005-ci ildən Beynəlxalq menecment Akademiyasının həqiqi üzvüdür.

Avaz Alakbarov was elected a full member of the European Academy of Natural Sciences
Head of the Department “Finance and Financial Institutions” of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) Dr. of Economic Sciences Avaz Alakbarov was elected a full member of the European Academy of Natural Sciences. The decision was made by the Executive Board of the European Academy of Natural Sciences situated in Hannover of Germany.
The representative of the above mentioned academy on Turkish speaking countries said the title was honored only to three well-known academicians in Azerbaijan so far.
Avaz Alakbarov was honored the title for the promotion of Azerbaijan State University of Economics as the best reformer higher education institution in the country and on the survey of 26 nominations.