Əvəz Ələkbərov Avropa Təbii Elmlər Akademiyasının həqiqi üzvü seçilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasının müdiri, iqtisad elmləri doktoru Əvəz Ələkbərov Avropa Təbii Elmlər Akademiyasının həqiqi üzv seçilib. Bu barədə qərarı Almaniya Federativ Respublikasının Hannover şəhərində Avropa Təbii Elmlər Akademiyasının İdarə heyəti qəbul edib.
Türkdilli ölkələrin adi çəkilən akademiyadakı nümayəndəsi bildirib ki, indiyə qədər Azərbaycanda bu titula yalnız üç tanınmış akademik layiq görülüb.
Əvəz Ələkbərov Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin bu ölkədə ən islahatçı ali təhsil ocağı kimi tanındığına görə və 26 kriteriyadan ibarət aparılan sorğuya əsasən layiq görülüb.
Məlumat ücün bildirək ki, həm də Əvəz Ələkbərov 2005-ci ildən Beynəlxalq menecment Akademiyasının həqiqi üzvüdür.

Авез Алекберов избран действительным членом Европейской академии естественных наук
Заведующий кафедрой «Финансы и финансовые институты» Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), доктор экономических наук Авез Алекберов избран действительным членом Европейской академии естественных наук. Такое решение принял совет управления Европейской академии естественных наук в городе Ганновер Германской Федеративной Республики.
Представитель указанной академии тюркоязычных стран отметил, что на сегодняшний день в Азербайджане этого титула удостоены лишь три известных академика.
Авез Алекберов удостоен этого титула ввиду того, что Азербайджанский государственный экономический университет признан как  высшее учебное заведение с наиболее преобразовательной деятельностью в стране и на основе опроса из 26 критериев.
Для информации следует отметить, что Авез Алекберов с 2005 года является действительным членом Академии международного менеджмента.