infor_gulsen_fotof.-r.e.n., b/m. Fərhadova Gülşən Mövsün qızı
1977-ci ildə V.İ.Lenin adına Azərbaycan Pedaqoji İnstitutunun (indiki Azərbaycan Pedaqoji Universiteti) Riyaziyyat fakultəsinə daxil olmuş, 1981-ci ildə bitirmişdir.
1981-2001-ci illərdə Ağsu rayon Kalva kənd orta məktəbində riyaziyyat müəllimi işləmişdir.
2001-2002-ci ildə Azərbaycan Dövlət  İqtisad Universitetinin “İnformatika” kafedrasında baş laborant, 2002-ci ildən asissent işləmişdir.
2005-ci ildən “Bir sinif dördüncü tərtib yarım-xətti psevdoparabolik tənliklər üçün bir öz-özünə qoşma olmayan bir ölçülü qarışıq məsələnin tədqiqi” mövzusunda elmi iş üzərində işləmişdir.
2009-cu ildə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Riyaziyyat və Mexanika İnstitutunda dissertasiya işini müdafiə edərək fizika-riyaziyyat elmləri namizədi alimlik dərəcəsi almışdır.

к.ф.-м.н., ст. преп. Фархадова Гюльшан Мовсун гызы
В 1977 году поступила на математический факультет Азербайджанского педагогического института им.В.И. Ленина (ныне Азербайджанский педагогический университет).
В 1981-2001 годах работала в средней школе села Калва района Агсу на должности учителя математики.
В 2001-2002 работала на должности старшего лаборанта, с 2002 года ассистентом на кафедре «Информатика» Азербайджанского государственного экономического университета.*
С 2005 года работала над диссертационной работой.
В 2009 году в Институте математики и механики НАНА защитив диссертационную работу, получила ученую степень кандидата физико-математических наук.
В настоящее время работает старшим преподавателем кафедры «Информатика» Азербайджанского государственного экономического университета.