f.-r.e.n., dos. Məmmədova Arzu İmamverdi qızı6 noyabr 1970-ci ildə Bakı şəhərində anadan olmuşdur.
1991-ci ildə Bakı Dövlət Universitetinin mexanika-riyaziyyat fakultəsini fəqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
1992-ci ildən Bakı Dövlət-Əmtəəşünaslıq İnstitutununda “Texniki elmlər” kafedrasında baş laborant vəzifəsində çalışmış,1994-cü ildən həmin institutda müəllimlik fəaliyyətinə başlamışdır.
1996-2001-ci illərdə Bakı Dövlət Əmtəəşünaslıq-Kommersiya İnstitutunda assistent və “İnformatika” kafedrasında baş müəllim vəzifələrində çalışmışdır.
2001-2006-cı illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “İnformatika” kafedrasında baş müəllim vəzifəsində işləmişdir.
2006-cı ildə AMEA-nın Riyaziyyat və Mexanika İnstitutunda namizədlik dissertasiyasını müdafiə edərək, fizika-riyaziyyat elmləri namizədi adını almışdır.

к.ф.-м.н., доц. Мамедова Арзу Имамверди гызы
В 1991 году окончила с дипломом отличия Механико-математический факультет Бакинского государственного университета.
С 1992 года работала на должности старшего лаборанта кафедры «Технические науки» Бакинского государственного товароведного института.
С 1994 года приступила к преподавательской деятельности в указанном институте.
В 1996-2001 годах работала на должности ассистента в Бакинском государственном товароведно-коммерческом институте и старшим преподавателем кафедры «Информатика».
В 2001-2006 годах работала на должности старшего преподавателя кафедры «Информатика» Азербайджанского государственного экономического университета.
В 2006 году защитив кандидатскую диссертацию в Институте математики и механики НАНА, получила ученую степень кандидата физико-математических наук.
С 2006 года работает на должности доцента кафедры «Информационная экономика и технологии» Азербайджанского государственного экономического университета.