fal_rauf_fotofəl.e.n., dos. Səmədov Rauf Nabil oğlu
1976-cı ildə məktəbi  bitirdikdən sonra M.V.Lomonosov  adına Moskva Dövlət Universitetinin Fəlsəfə fakültəsinə daxil  olub.
1981-ci ildə universiteti bitirib Azərbaycan Politexnik İnstitutunun (indiki Azərbaycan Texniki Universiteti) “Elmi kommunizm” kafedrasında müəllim vəzifəsində çalışmağa başlayıb.
1986-1989-cı illərdə M.V.Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin Fəlsəfə fakültəsinin məqsədli aspiranturasında  təhsil alıb. 1989-cu ildə dissertasiya  işini müvəffəqiyyətlə müdafiə etdikdən  sonra fəlsəfə elmləri namizədi dərəcəsini alıb.
1989-1993-cü illərdə  Ç.İldrım adına AzTU-nin  “Fəlsəfə və politologiya”  kafedrasında baş müəllim vəzifəsində  çalışıb.
1993-cu ilin oktyabrında ehtiyatdan çağrıldıqdan sonra Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Xüsusi İdarədə  həqiqi hərbi xödmətdə olub və 1997-ci ilin sentyabrında tərxis olunub.
1997-ci ilin  oktyabrında  Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutunun “Fəlsəfə” kafedrasında baş müəllim vəzifəsində  işə başlayıb.  2005-ci ildə müsabiqədən keçərək dosent elmi adına  layiq   görülüb.

Родился 1959 году в городе Баку.
В 1976 году после окончания школы поступил на факультет Философии Московского государственного университета им. М. В.Ломоносова.
В 1981 году после окончания института начал работать преподавателем на кафедре «Научный коммунизм» Азербайджанского политехнического института (ныне Азербайджанский технический университет).
В 1986-1989 годах учился в целевой аспирантуре факультета Философии Московского государственного университета им. М.В.Ломоносова.
В 1989 году успешно защитив диссертацию, получил ученую степень кандидата философских наук.
В 1989-1993 годах работал на должности старшего преподавателя кафедры «Философия и политология» АзТУ им. Ч. Ильдрыма.
В октябре 1993 года после призыва с запаса был на действительной военной службе в Особом учреждении при Президенте Азербайджанской Республики и в 1997 году был уволен.
В октябре 1997 года начал работать на должности старшего преподавателя кафедры «Философия» Азербайджанского государственного экономического университета.