nurlana_4608fiz.f.d., dos. Kərimova Nurlanə Kərim qızı
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Texnoloji maşınlar və sahə avadanlıqları” kafedrasının dosentidir.
Dissertasiya işini müdafiə edib, fizika üzrə fəlsəfə doktorudur.
UNEC-in “Gənc Alimləri Şurası”nın üzvüdür.
2017-ci ilin noyabrında yaradılan UNEC Gənc Müəllimlər Şurasının üzvüdür.
2017-ci ilin iyulunda Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı, AR Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondu və Almaniya Beynəlxalq Əməkdaşlıq üzrə Əmanət Kassaları Fondunun “2 Fevral – Gənclər Günü”ndə elan etdikləri “Gənc alimlər və maliyyə savadlılığı” birgə mükafat müsabiqəsinin nəticələri açıqlanıb. UNEC-in gənc alimləri bu müsabiqənin qalibi olublar. UNEC-in dosenti Nurlana Kərimovanın “Gənclərin maliyyə maarifləndirilməsi üçün model və yanaşmalar” məqaləsi III yerə layiq görülüb.

д.ф.физ., доц. Керимова Нурлана Керим кызы
Доцент кафедры «Технологические машины и оборудование» Азербайджанского государственного экономического университета.
Защитила диссертацию работу, доктор философии по физике.
С ноября 2017 года является членом Совета молодых преподавателей.
В июле 2017 года были обнародованы результаты совместного премиального конкурса «Молодые ученые и финансовая грамотность» Центрального банка Азербайджанской Республики, Фонда развития науки при Президенте АР и Фонда сберегательных банков по Международному сотрудничеству Германии, объявленного «2 февраля – в День молодежи». Молодые преподаватели UNEC стали победителями этого конкурса. Статья доцента UNEC Нурланы Керимовой «Модель и подходы для финансового просвещения молодежи» была удостоена  места.