nurlana_4608fiz.f.d., dos. Kərimova Nurlanə Kərim qızı
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Texnoloji maşınlar və sahə avadanlıqları” kafedrasının dosentidir.
Dissertasiya işini müdafiə edib, fizika üzrə fəlsəfə doktorudur.
UNEC-in “Gənc Alimləri Şurası”nın üzvüdür.
2017-ci ilin noyabrında yaradılan UNEC Gənc Müəllimlər Şurasının üzvüdür.
2017-ci ilin iyulunda Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı, AR Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondu və Almaniya Beynəlxalq Əməkdaşlıq üzrə Əmanət Kassaları Fondunun “2 Fevral – Gənclər Günü”ndə elan etdikləri “Gənc alimlər və maliyyə savadlılığı” birgə mükafat müsabiqəsinin nəticələri açıqlanıb. UNEC-in gənc alimləri bu müsabiqənin qalibi olublar. UNEC-in dosenti Nurlana Kərimovanın “Gənclərin maliyyə maarifləndirilməsi üçün model və yanaşmalar” məqaləsi III yerə layiq görülüb.

She is an associate professor of “Technological machines and field equipment” department of Azerbaijan State University of Economics.
She defended her dissertation and  is  PhD in physics.
She is a member of the UNEC” Council of Young Scientists”.
She  is a member of the Young Teachers Council established in 2017.
The results of the joint award competition “Young Scientists and Financial Literacy” announced by the Central Bank of the Republic of Azerbaijan, the Science Development Fund under the President of the Republic of Azerbaijan and the German Savings Banks Foundation for International Cooperation on “February 2 – Youth Day” were announced in July 2017. Young scientists from UNEC won this competition. UNEC Associate Professor Nurlana  Karimova’s article “Models and Approaches to Financial Education of Youth” was awarded third place.