Fransa universitetinin nümayəndələri UNEC-də
Fransanın Leon şəhərində yerləşən Fransa və ABŞ-ın birgə təhsil müəssisəsi olan CEFAM (İnterational School of Business and Management) Avropa İttifaqının Erasmus+ proqramı çərçivəsində Azərbaycan Dövlət İqtsad Universiteti (UNEC) ilə əməkdaşlığa başlayıb. Bu məqsədlə CEFAM-ın nümayəndə heyəti Valida Meçri və Ketrin Guillotun UNEC-ə gəliblər.
Bir həftə davam edəcək səfərin ilk günü UNEC-in Beynəlxalq əlaqələr departamentində qonaqlarla görüş keçirilib. Onlara UNEC haqqında ətraflı məlumat verilib və Erasmus+ proqramı çərçivəsində universitetlərarası əməkdaşlıq müzakirə edilib.
Həmçinin, CEFAM  nümayəndələri UNEC-in tədris prosesi ilə yaxından tanış olub və Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin Mikroiqtisadiyyat dərsində iştirak ediblər. Dərsin təşkili prosesindən məmnun qalan qonaqlar UNEC müəllimlərinin peşəkar bilik və təcrübəyə, eyni zamanda tələbələrin yüksən potensiala malik olduqlarını qeyd ediblər.
CEFAM-ın nümayəndələri həmçinin UNEC-in professor-müəllim heyəti üçün Erasmus+ proqramının şərtləri və qaydaları haqqında təqdimat keçiblər. Təqdimatın sonunda müəllimləri maraqlandıran sullar cavablandırılıb.

Representatives of French University at UNEC
The joint educational institution of France and the US situated in Lion of France the International School of Business and Management has launched cooperation with Azerbaijan State University of Economics (UNEC) within the Erasmus+ Program of the European Union. To this end, a delegation of CEFAM Valida Merci and Catherin Guillotun visited UNEC.
Meeting with the guests has been held at the International Relations Department of UNEC on the first day of a week- long visit. They have been provided with the information about UNEC and the cooperation between the universities has been discussed.
In addition, CEFAM representatives became familiar with the teaching process of UNEC and attended the classes of the International School of Economics. Being satisfied with the organization of the teaching process of UNEC teaching staff, the guests expressed satisfaction of their professional skills, experiences and the students’ high potential.
CEFAM representatives have made a presentation on the terms and rules of Erasmus+Program for the academic staff members. The instructors’ questions were responded in the end of the event.