1949-cu il mayın 2-də Bakı şəhərində anadan olmuşdur.
1972-ci ilin noyabrından Az. Elmlər Akademiyasının Geologiya İnstitutu nəzdində Yerin fizikası bölməsinə kiçik laborant, daha sonra kiçik elmi işçi vəzifəsinə keçmişdir. Burada dağ süxurlarının paleomaqnetizmi və seysmoloqiya sahələrində tədqiqatlarla məşğul olmuşdur.
1976-cı ilin fevralında Elmlər Akademiyası Rəyasət Heyətinin Yer haqqında elmlər şöbəsinin elmi katibi vəzifəsinə dəvət edilmişdir. 1986-cı ilin dekabr ayına kimi burada işləmişdir.
1986-cı ilin dekabrından Az.SSR EA-nın Dərin Neft-qaz Yataqlarının Problemləri İnstitutunda aparıcı mühəndis və elmi işçi vəzifəsində işləmişdir.
1990-cı ildə “Cənubi Xəzər çökəkliyində dərin batırılmış neft və qaz yataqlarının terrigen süxur-kollektorlarının petrofizik xüsusiyyətləri” mövzusunda namizədlik dissertasiyasını müdafiə etmiş və geoloji-mineraloji elmlər namizədi elmi dərəcəsi almışdır.
1991-ci ildə yenidən Azərbaycan Elmlər Akademiyasının Rəyasət Heyəti  Aparatına baş mütəxəssis və vitse-prezidentin köməkçisi vəzifələrinə keçirilmişdir.
1992-ci ildə Azərbaycan Respublikası Dövlət Katibinin köməkçisi, eyni zamanda ictimai əsaslarla Azərbaycan Elmlər Akademiyasının vitse-prezidenti  vəzifələrində çalışmışdır.
1992-1997-ci illərdə EA-da müxtəlif vəzifələrdə işləmişdir. 1997-2007-ci ilə qədər AMEA-nın vitse-prezidentinin köməkçisi vəzifəsində işləmişdir.
2007-ci ildən İqtisad Universitetində müxtəlif vəzifələrdə – rektor köməkçisi, “Ətraf mühitin mühafizəsi və iqtisadiyyatı” kafedrasında baş müəllim, dosent işləmişdir.
Eyni vaxtda “Geoiqtisadiyyat” jurnalının məsul katibi olmuşdur. Bakı şəhərindəki Ekoloji litseyi təşkil edən və ilk müəllimləri sırasındadır.
Beynəlxalq konqreslərdə, konfranslarda  və forumlarda iştirakçı və məruzəçi olmuşdur.
1 monoqrafiya, 30-dan artıq məqalə və tezislərin müəllifidir, 2 müəllif şəhadətnaməsi vardır.
Müxtəlif vaxtlarda Ekologiya, Avtomobil nəqliyyatının ekoloji problemləri, Yanacaq-enerji kompleksinin ekoloji problemləri, Sənaye istehsalının əsasları, Ekologiya və təbiətdən istifadə fənləri üzrə mühazirələr oxumuşdur. İlk dəfə yeni ekoloji turizm növü, yəni kontrast ekoloji ekskursiyalar  təklif etmişdir.

Родился 2 мая 1949 года в городе Баку.
С ноября 1972 года работал на должности лаборанта, младшего научного сотрудника Института геологии Академии наук Азербайджана. Здесь занимался исследованиями в сфере палеомагнетизма и сейсмологии горных пород.
В феврале 1976 года был приглашен на должность ученого секретаря в отдел Науки о земле Президиума Академии наук. До декабря 1986 года работал на указанной должности.
С декабря 1986 года работал на должности ведущего инженера и научного сотрудника в Институте проблем глубоких нефтегазовых зарождений АН АзССР.
В 1990 году защитил диссертационную работу и получил ученую степень кандидата геолого-минеральных наук.
В 1991 году был переведен на должность старшего специалиста и вице-президента Аппарата Президиума Академии наук Азербайджана.
В 1992 году работал на должности помощника госсекретаря Азербайджанкой Республики, одновременно на общественных началах на должности вице-президента Академии наук Азербайджана.
В 1992-1997 годах работал на разных должностях в АН. В 1997-2007 годах работал на должности помощника вице-президента НАНА.
С 2007 года работал в Экономическом университете на различных должностях – помощником ректора, старшим преподавателем, доцентом кафедры «Экономики и охрана окружающей среды». Одновременно работал на должности ответственного секретаря журнала «Геоэкономика». Является создателем и одним из первых преподавателей Экологического лицея города Баку.
Был участником международных конгрессов, конференций и форумов.
Автор 1 монографии, свыше 30 статей и тезисов, 2 авторских свидетельств.
В разное время читал лекции по дисциплинам: Экология, Экологические проблемы автомобильного транспорта, Экологические проблемы топливно-энергетического комплекса, Основы промышленного производства, Экология и природопользование. Впервые предложил новый вид экологического туризма, то есть контрастные экологические экскурсии.