“Gənc Bankir Məktəbi-3” layihəsinə start verilib
“Gənc Bankir Məktəbi-3” UNEC, SUES İB-nin təşkilatçılığı, “Azərtürk Bank” ASC-nin tərəfdaşlığı, Reduco Tədris Mərkəzinin maliyyə dəstəyi ilə gerçəkləşdirilir.
Açılış mərasimində SUES sədri İlkin Mirzəzadə artıq üçüncü dəfə təşkil edilən “Gənc Bankir Məktəbi”nin tələbələrin nəzəri biliklərinin praktikada tətbiqi istiqamətindəki mühüm rolundan danışıb. Tələbələrin “Gənc Bankir Məktəbi”nə marağından söz açan İ.Mirzəzadə bildirib ki, layihədə iştirak etmək üçün 75-dən çox komanda müraciət edib, onların arasından 33 komanda bütün mərhələləri uğurla addımlayaraq, layihədə iştirak hüququ qazanıblar. “Azərtürk Bank”ın nümayəndəsi Mahir Eyvazov tələbələrə layihə çərçivəsində keçiriləcək təlimlər barədə məlumat verib, qalib komanda üçün təşkil ediləcək təcrübə proqramından bəhs edib.
Sonra püşkatma mərasimi keçirilərək, 3 yarımfinalın iştirakçıları və onlara təqdim ediləcək mövzu müəyyənləşdirilib. Növbəti mərhələdə komandalar püşkatma yolu ilə müəyyənləşən ölkənin bank sistemi haqqında araşdırma apararaq və münsiflər heyətinə təqdim edəcəklər. Sonda qalib komanda üzvləri “Azərtürk Bank” ASC-nin təcrübə proqramına cəlb olunacaqlar.

The “Young Banker School-3”project was launched
The UNEC “Young Banker School-3” project  is realized with the organizatonal support of  SUES PA, the partnership of AzerTurk Bank OJSC, and the financial support of  Reduco Training Center.
İn the opening ceremony the chairman of SUES  İlkin Mirzezadeh spoke about the important role of the “Young Banker School” organized already for the third time in the direction of application the theoretical knowledge of the students in practice. Speaking about the interest of the students in the “Young Banker School”,  İ.Mirzezadeh noted that more than  75 teams had applied fot the participation in the project, 33 teams of them had successfully passed all the stages and won the right to participate in the project. The representative of “AzerTurk Bank OJSC” Mahir Eyvazov informed the students about the trainings to be held within the framework of the project and and talked about the experienced program for the winning team.
After providing the ceremony of cast lots, were defined the participants of the 3 semi-final and the topic to be presented to them. At the next stage the teams would conduct an investigation of the banking system of the country that had been determined by the cast lots and submited to the judges . At the end, the members of the winning team will be involved into the experience program of AzerTurk Bank OJSC.