“Gənc Bankir Məktəbi-3” layihəsinə start verilib
“Gənc Bankir Məktəbi-3” UNEC, SUES İB-nin təşkilatçılığı, “Azərtürk Bank” ASC-nin tərəfdaşlığı, Reduco Tədris Mərkəzinin maliyyə dəstəyi ilə gerçəkləşdirilir.
Açılış mərasimində SUES sədri İlkin Mirzəzadə artıq üçüncü dəfə təşkil edilən “Gənc Bankir Məktəbi”nin tələbələrin nəzəri biliklərinin praktikada tətbiqi istiqamətindəki mühüm rolundan danışıb. Tələbələrin “Gənc Bankir Məktəbi”nə marağından söz açan İ.Mirzəzadə bildirib ki, layihədə iştirak etmək üçün 75-dən çox komanda müraciət edib, onların arasından 33 komanda bütün mərhələləri uğurla addımlayaraq, layihədə iştirak hüququ qazanıblar. “Azərtürk Bank”ın nümayəndəsi Mahir Eyvazov tələbələrə layihə çərçivəsində keçiriləcək təlimlər barədə məlumat verib, qalib komanda üçün təşkil ediləcək təcrübə proqramından bəhs edib.
Sonra püşkatma mərasimi keçirilərək, 3 yarımfinalın iştirakçıları və onlara təqdim ediləcək mövzu müəyyənləşdirilib. Növbəti mərhələdə komandalar püşkatma yolu ilə müəyyənləşən ölkənin bank sistemi haqqında araşdırma apararaq və münsiflər heyətinə təqdim edəcəklər. Sonda qalib komanda üzvləri “Azərtürk Bank” ASC-nin təcrübə proqramına cəlb olunacaqlar.

Стартует проект «Школа молодого банкира-3»
Проект «Школа молодого банкира-3» UNEC осуществляется при организационной поддержке ОО SUES  партнерстве “Azərtürk Bank” ASC, и при финансовой поддержке Учебного центра Reduco.
На церемонии открытия председатель SUES Илькин Мирзазаде отметил о важной роли Школы молодого банкира» в направлении применения на практике теоретических знаний студентов.  Говоря об интересе студентов к «Школе молодого банкира», И.Мирзазаде отметил, что для участия в проекте обратились свыше 75 команд, среди  которых 33 успешно пройдя все этапы, завоевали право на участие в проекте. Представитель “Azərtürk Bank” Махир Эйвазов дал информацию студентам о тренингах, которые будут проведены в рамках проекта, рассказал о программе практики, организованной для команды-победительницы.
Затем состоится процесс жеребьевки. Определились 3 участника полуфинала и тема, предложенная им.  На очередном этапе команды путем жеребьевки проведут исследование в сфере банковской системы определенной страны и представят членам жюри. В конце члены команды-победительницы будут привлечены в программу практики “Azərtürk Bank” ASC.