Gənclər tariximizə sahib çıxmalıdır
Martın 30-da Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) İqtisadiyyat və sənaye fakültəsinin Tələbə Həmkarlar İttifaqı Təşkilatı (THİK) 31 Mart Azərbaycanlıların Soyqırımı gününə həsr olunan tədbir keçirib.
Fakültə dekanı Asiman Qiluyev 1918-ci ilin martında erməni daşnaklarının azərbaycanlılara qarşı törətdiyi soyqırımdan, xalqımızın üzləşdiyi tarixi faciələrdən danışıb. Bu cür anım tədbirlərinin tələbələrin təşəbbüsü ilə keçirilməsinin əhəmiyyətini vurğulayıb. Azərbaycanlıların soyqırımı barədə yalnız 31 mart tarixində deyil, hər zaman düşünməyi, tariximizə sahib çıxmağı tövsiyə edib. Tələbələri Azərbaycan həqiqətlərinin daha geniş şəkildə yayılması məqsədilə sosial medianın təqdim etdiyi imkanlardan geniş istifadə etməyə çağırıb.
Soyqırımı həqiqətlərinin dünyaya çatdırılmasında gənclərin üzərinə böyük vəzifə düşdüyünü deyən THİK fakültə sədri Arzu Əzimzadə, 31 Mart soyqırımı ilə bərabər, ermənilərin xalqımıza qarşı törətdiyi bütün vəşhilikləri, vandalizm aktlarını unutmamağın vacibliyini vurğulayıb.

Молодежь должна овладеть историей
30 марта Студенческая профсоюзная организация (СПО) факультета Экономики и промышленности Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) провела мероприятие, посвященное дню азербайджанского геноцида — 31 марта.
Декан факультета Асиман Гулиев рассказал о геноциде, учиненного в марте 1918 года  армянскими дашнаками против азербайджанцев, об исторических трагедиях нашего народа. Он подчеркнул о значимости проведенных по инициативе студентов таких мероприятий. А.Гулиев отметил, что о геноциде азербайджанцев нужно задумываться не только 31 марта, но об этом нужно вспоминать всегда, и обладать знаниями об истории нашей страны. Он призвал студентов с целью более широкого распространения правды об Азербайджане широко использовать представленные социальные возможности медиа.
Выступившая председатель СПО факультета Арзу Азимзаде отметила, что на молодежи лежит большая ответственность донесения до мировой общественности правды о геноциде 31 марта, подчеркнула, что никогда нельзя забывать о зверствах, актах вандализма, учиненных нашему народу армянами.