Harvard məzunları UNEC-də
UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi və SABAH qruplarının tələbələri ilə motivasiya görüşü keçirən məzunlar onlara uğur hekayələrini danışıblar. Onlar ABŞ universitetlərinin bakalavr və magistr təhsilindən söz açaraq, ixtisas seçimi, liderlik keyfiyyətlərinin formalaşdırılması, uğur qazanmağın yolları ilə bağlı təcrübələrini tələbələrlə paylaşıblar. “Harvardda oxumaq çətindir, amma mümkündür”, deyən məzunlar tələbələrə arzularına çatmaq üçün əzmlə çalışmağı tövsiyə ediblər.
Məzunlar tələbələrin motivasiya, xarici universitetlərdə təhsil üçün maliyyə dəstəyi və digər suallarını cavablandırıblar.
UNEC-in tələbələri ilə növbəti dəfə görüşməkdən məmnun olduqlarını bildirən məzunlar onların bilik və intellektini yüksək qiymətləndiriblər. Ötən görüşdə olduğu kimi, bu dəfə də Harvard məzunları UNEC-in tələbələri ilə apardıqları diskussiyanı sosial şəbəkə üzərindən davam etdirəcəklərini bildiriblər.

Выпускники Гарварда в UNEC
Выпускники, которые провели мотивационную встречу со студентами Международной школы экономики UNEC и групп SABAH, рассказали им историю своего успеха. Говоря об образовании бакалавриата и магистратуры, они поделились опытом в выборе специальности, формировании лидерских качеств, путей достижения успеха. «Учиться в Гарварде трудно, но возможно», — отметили выпускники и посоветовали студентам упорно заниматься для достижения цели.
Выпускники ответили на вопросы студентов по мотивации, финансовой поддержке для обучения в зарубежных университетах и на другие вопросы.
Выразив удовлетворение по поводу очередной встречи со студентами UNEC, выпускники высоко оценили их знания и интеллект. Выпускники отметили, что дискуссию, проведенную со студентами UNEC как на прошлой встрече, и в этот раз продолжат в социальной сети.