Həsənova Mətanət Samik qızı
1993-cü ildə  Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutunun  “Uçot-iqtisad” fa­kül­təsinin “Mühasibat uçotu və audit” ixtisasına qəbul olunmuş,1998-cu ildə isə bakalavr dərəcəsi üz­rə bitirmişdir. 2002-ci ildə  Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin    ma­gistratura pilləsinə qəbul olunmuş və 2005- ci ildə “Gömrük işinin təşkili” ix­ti­sa­sı üzrə  fərqlənmə diplomu ilə bitirmiş və magistr dərəcəsi almışdır.
“Sosial sferanın iqtisadiyyatı və idarə edilməsi “ kafedrasında baş laborant vəzifəsində calişmış,  2011 –ci ildən  saat hesabı dərsləri aparmışdır.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) 02.11.2015-ci il tarixdən “Sosial sferanın  iqtisadiyyatı və idarə edilməsi   ” kafedrası üzrə 05 ştat müəllimə vəzifəsinə tövsiyyə edilmişdir. O, “Sosial sahələrin iqtisadiyyatı”, “Təhsil sferasının iqtisadiyyatı”, “Peşə etikası və etiket” fənlərini tədris edir.
2016-ci ildən “Az.ETKTİ və Tİ”  dissertanturaya qəbul olmuşdur.
5312.01-“Sahə  iqtisadiyyatı ” ixtisası üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün  “İxrac yönümlü kənd təsərrüfatı istehsalının inkişaf problemləri” adlı  dissertasiya işini yekunlaşdırmışdır. 14 məqalə və tezisin müəllifidir.

Гасанова Матанет Самик гызы
Гасанова Матанет Самик гызы родилась 07 ноября 1976 года в городе Баку. В 1992 году окончила среднюю школу № 213.
В  1993 году поступила на Учетно-экономический факультет по специальности «Бухгалтерский учет и аудит» Азербайджанского государственного экономического института. В 1998 году окончила степень бакалавра. В 2002 году поступила на ступень магистратуры Азербайджанского государственного экономического университета и в 2005 году окончила  с отличием магистратуру по специальности «Организация таможенного дела».
Работала на должности старшего лаборанта кафедры «Экономика и управление социальной сферой», с  2011 года вела уроки почасовой оплате.
С 02.11.2015 года работает на должности преподавателя 0,5 ставки кафедры «Экономика и управление социальной сферой» Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC).  Ведет занятия по дисциплинам «Экономика социальных сфер», «Экономика сферы образования», «Профессиональная этика и этикет».
В 2016 году поступила в диссертантуру «Аз.НИИЭ и ОСХ».
Для получения ученой степени доктора философии по специальности 5312.01- «Отраслевая экономика» завершила диссертационную работу на тему «Проблемы развития экспортного сельскохозяйственного производства».