Həsənova Mətanət Samik qızı
1993-cü ildə  Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutunun  “Uçot-iqtisad” fa­kül­təsinin “Mühasibat uçotu və audit” ixtisasına qəbul olunmuş,1998-cu ildə isə bakalavr dərəcəsi üz­rə bitirmişdir. 2002-ci ildə  Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin    ma­gistratura pilləsinə qəbul olunmuş və 2005- ci ildə “Gömrük işinin təşkili” ix­ti­sa­sı üzrə  fərqlənmə diplomu ilə bitirmiş və magistr dərəcəsi almışdır.
“Sosial sferanın iqtisadiyyatı və idarə edilməsi “ kafedrasında baş laborant vəzifəsində calişmış,  2011 –ci ildən  saat hesabı dərsləri aparmışdır.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) 02.11.2015-ci il tarixdən “Sosial sferanın  iqtisadiyyatı və idarə edilməsi   ” kafedrası üzrə 05 ştat müəllimə vəzifəsinə tövsiyyə edilmişdir. O, “Sosial sahələrin iqtisadiyyatı”, “Təhsil sferasının iqtisadiyyatı”, “Peşə etikası və etiket” fənlərini tədris edir.
2016-ci ildən “Az.ETKTİ və Tİ”  dissertanturaya qəbul olmuşdur.
5312.01-“Sahə  iqtisadiyyatı ” ixtisası üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün  “İxrac yönümlü kənd təsərrüfatı istehsalının inkişaf problemləri” adlı  dissertasiya işini yekunlaşdırmışdır. 14 məqalə və tezisin müəllifidir.

Hasanova Matanat Samik
Hasanova Matanat Samik.  She   was born on November 7, 1976 in Baku. She finished  secondary  school  № 213 in 1992.
In 1993 she entered the Azerbaijan State Institute of Economics majoring in Accounting and Audit of the faculty «Accounting-Economics» and graduated in 1998 with a bachelor’s degree. In 2002, she entered the Master’s degree at the Azerbaijan State  University of Economics, and in 2005 graduated with honors majoring in “Organization of customs affairs” and received a master’s.
She has worked   as a senior laboratory assistant in the department of  “Economics and Management of the Social Sphere” and has conducted hourly lessons since 2011.
She has been recommended to the post of lecturer(0,5) in the department of “Economics and Management of the Social Sphere” at the Azerbaijan State  University of Economics (UNEC) from 02.11.2015. She teaches “Economics in the social sphere”, “Economics of the educational sphere”, “Professional ethics and etiquette”.
In 2016 she entered the post-graduate course of “Az.ETKTİ and Tİ”.
She has completed her thesis on the topic “Problems of development of export-oriented agricultural production” to get PhD in “Field economics” 5312.01. She is the author of 14 articles and theses.