Həyatını vətəninə həsr edən Lider
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Zaqatala filialında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunan anım mərasimi keçirilib.
Tədbir iştirakçıları öncə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin universitetdə ucaldılan büstü önünə gül dəstələri düzərək xatirəsini ehtiramla yad ediblər.
UNEC-in Zaqatala filialının direktoru, professor Orucəli Rzayev Ulu Öndərin həyat və fəaliyyəti, onun Azərbaycan tarixindəki rolundan danışıb. Bildirib ki, Heydər Əliyevin adı Azərbaycan xalqının təxminən 40 illik dövrünü əhatə edən tarixinin simvoluna çevrilib: “O, böyük siyasət üçün yaranan təkcə bir ölkə miqyasında yox, dünya əhəmiyyətli məsələlərin həllində qətiyyətlə sözünü deyə bilən mahir siyasətçi idi”. O.Rzayev Ulu Öndər Heydər Əliyevin təməlini qoyduğu siyasətin bu gün onun siyasi kursunun layiqli davamçısı prezident İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirildiyini diqqətə çatdırıb.

Лидер, посвятивший жизнь родине
В Закатальском филиале Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) прошла церемония почтения памяти Общенационального лидера Гейдара Алиева.
Участники мероприятия, возложив цветы к подножию возвышающего в университете бюста Общенационального лидера Гейдара Алиева, отдали дань уважения светлой памяти.
Директор Закатальского филиала UNEC, профессор Оруджали Рзаев рассказал о жизни и деятельности Великого вождя, о его роли в истории Азербайджана. Он отметил, что имя Гейдара Алиева превратилось  в символ истории, охватывающей 40-летний период азербайджанского народа: «Он был мудрым политиком, рожденным для большой политики, способным решительно выступить не только в масштабе одной страны, но и в решении вопросов мирового значения».  О.Рзаев довел до внимания участников, что политику, заложенную Великим лидером Гейдаром Алиевым, сегодня успешно претворяет в жизнь его достойный продолжатель Президент Ильхам Алиев
На мероприятии выступила заведующая кафедрой Общих дисциплин, доцент Хагигат Гадимова на тему «Лидер, посвятивший жизнь родине».