“Həyatla oyun” tamaşası UNEC-də
UNEC-də Gənclər və İdman Nazirliyinin və Azərbaycan Respublikası Narkomanlığa və Narkotik Vasitələrin Qanunsuz Dövriyyəsinə Qarşı Mübarizə üzrə Dövlət Komissiyasının təşəbbüsü ilə Bakı Uşaq Teatrının səhnələşdirdiyi “Həyatla oyun” tamaşası nümayiş olunub.
Tamaşadan öncə UNEC-in tələbələrlə iş üzrə prorektoru, dosent Səadət Qəndilova cəmiyyətin ən böyük problemlərindən biri olan narkomaniya və QİÇS-lə mübarizənin əhəmiyyətini vurğulayaraq, tələbələrin “ağ ölüm” barədə maariflənməsində tamaşanın müsbət izlər buraxacağına əminliyini ifadə edib.
“Həyatla oyun” tamaşasının məqsədindən danışan quruluşçu rejissor İntiqam Soltan bildirib ki, bu tamaşanı gənc nəslin narkotikanın törətdiyi faciələri daha dərindən dərk etməsi üçün hazırlayıblar.

В UNEC спектакль «Игра с жизнью»
В UNEC по инициативе Министерства молодежи и спорта и Государственной комиссии по борьбе наркоманией и незаконным оборотом  наркотических средств Азербайджанской Республики демонстрировался спектакль «Игра с жизнью», поставленный Бакинским детским театром.
Перед началом спектакля проректор по работе со студентами UNEC, доцент Саадат Гандилова подчеркнула о значении борьбы с наркоманией  и СПИДом, являющими самыми большими проблемами общества, и с уверенностью отметила, что спектакль оставит яркий след в просветительстве студентов о «белой смерти».
Говоря о цели спектакля «Игра с жизнью», режиссер-постановщик Интигам Солтан отметил, что этот  спектакль поставлен для осознания молодым поколениям трагедии, к которой приводит наркотик.