1960-cı il noyabrın 9-da Bakı şəhərində anadan olub.
1981-ci ildə Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti) Maliyyə-statistika fakültəsini bitirib.
1981-1983-cü illərdə təyinatla SSRİ Tikinti Bankının Azərbaycan Kontorunda baş iqtisadçı vəzifəsində işləyib.
1983-1986-cı illərdə Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun aspirantı olub.
1986-cı ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Bank işi” kafedrasında çalışmağa başlayıb.
1990-cı ildə Leninqrad Maliyyə-İqtisad İnstitutunda “Maliyyə, pul tədavülü və kredit” ixtisası üzrə iqtisad elmləri namizədi dissertasiyasını müdafiə edib.
2011-ci ildə İqtisad Universitetinin 80 illik yubileyi ilə əlaqədar olaraq Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamına əsasən təhsilin inkişafındakı xidmətlərinə görə «Tərəqqi» medalına layiq görülüb.
2012-ci ildə «Kommersiya banklarının xidmət fəaliyyətinin inkişaf etdirilməsi və genişləndirilməsi problemləri» mövzusunda doktorluq dissertasiyasını müdafiə edib.

He was born on November 9, 1960 in Baku.
In 1981 he graduated from the faculty of   “Finance and Statistics “of Azerbaijan Institute of National Economy (now Azerbaijan State University of Economics).
In 1981-1983, he worked as a chief economist at the Azerbaijan office   of the USSR Construction Bank.
In 1983-1986 he was a post-graduate student of   Azerbaijan Institute of National Economy.
In   1986 he worked at the department of “Banking” of Azerbaijan State University of Economics.
In 1990 he defended his thesis on “Finance, money circulation and credit” at Leningrad Financial and Economic Institute.
In 2011, he was awarded the “Tereggi” medal for his contribution to the development of education in accordance with the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan in connection with the 80th anniversary   of   UNEC.
In 2012 he defended his doctoral thesis on “Problems of development and expansion of commercial banks’ service activity”.