1960-cı il noyabrın 9-da Bakı şəhərində anadan olub.
1981-ci ildə Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti) Maliyyə-statistika fakültəsini bitirib.
1981-1983-cü illərdə təyinatla SSRİ Tikinti Bankının Azərbaycan Kontorunda baş iqtisadçı vəzifəsində işləyib.
1983-1986-cı illərdə Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun aspirantı olub.
1986-cı ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Bank işi” kafedrasında çalışmağa başlayıb.
1990-cı ildə Leninqrad Maliyyə-İqtisad İnstitutunda “Maliyyə, pul tədavülü və kredit” ixtisası üzrə iqtisad elmləri namizədi dissertasiyasını müdafiə edib.
2011-ci ildə İqtisad Universitetinin 80 illik yubileyi ilə əlaqədar olaraq Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamına əsasən təhsilin inkişafındakı xidmətlərinə görə «Tərəqqi» medalına layiq görülüb.
2012-ci ildə «Kommersiya banklarının xidmət fəaliyyətinin inkişaf etdirilməsi və genişləndirilməsi problemləri» mövzusunda doktorluq dissertasiyasını müdafiə edib.

Родился 9 ноября 1960 года в Баку.
В 1981 году окончил факультет экономики и статистики Азербайджанского института народного хозяйства (ныне Азербайджанский государственный экономический университет).
В 1981-1983 годах работал главным экономистом в Азербайджанской конторе Строительного банка СССР.
В 1983-1986 годах был аспирантом Азербайджанского института народного хозяйства.
С 1986 года приступил к работе на кафедре «Банковское дело» Азербайджанского государственного экономического университета.
В 1990 году защитил кандидатскую диссертацию на тему «Финансы, денежное обращение и кредит» в Ленинградском финансово-экономическом институте.*
В 2011 году в соответствии с Указом Президента Азербайджанской Республики в связи с 80-летием Экономического университета за вклад в развитие образования был награжден медалью «Прогресс».
В 2012 году защитил докторскую диссертацию на тему «Проблемы развития и расширения деятельности коммерческих банков». Доктор экономических наук.