i.e.n., dos. Amanova Lalə Səmədağa
1987-ci ildə D.Bunyadzadə adına Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun “ Uçot-iqtisad” ixtisasını  bitirmişdir.
1992-ci ildə Azərbaycan Elmi-Tədqiqat Kənd Təsərrüfatının İqtisadiyyatı və Təşkili İnstitutunda  namizədlik dissertasiyasını müdafiə edib, iqtisad elmləri namizədi dərəcəsini almışdır.
1993-cü ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutunun sosial-iqtisadi elmi-tədqiqat laboratoriyasında baş elmi işçi işləyib.
1995-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutunun “Aqrar-sənaye kompleksinin iqtisadiyyatı və idarə edilməsi” kafedrasında müəllim, baş müəllim vəzifələrində çalışıb.
2002-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində dosentdir.
Hazırda UNEC-in Rus İqtisadiyyat Məktəbinin “İqtisadiyyat” kafedrasının dosentidir.
30-dan cox elmi-metodiki işlərin, onlardan: 1 dərs vəsaiti, 3 dərslik, 2 dərs proqramları, beynəlxalq və  praktiki konfranslar, elmi məqalələrin müəllifidir.

К.э.н., доц. Аманова Лала Самедага
В 1987 году закончила Азербайджанский Институт Народного Хозяйства им. Д.Буниатзаде по специальности «Бухгалтерский учет».
В 1992 году защитила кандидатскую диссертацию  в Азербайджанском Научно-Исследовательском Институте Экономики и Организации  Сельского Хозяйства и получила степень кандидата экономических наук.
С 1993 года работает в Азербайджанском Государственном Экономическом Университете, в настоящее время — доцент кафедры «Экономика» Русской Экономической Школы.
Является автором более 30 научно-методических работ,  из них: 1- учебное пособие, 3 — учебника, 2 — программы учебных дисциплин, материалы международных и практических конференций, научных статей.