bank_azer_fotoi.e.n., dos. Babayev Azər Alim oğlu
1983-cü ildə D.Bünyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutuna (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti) daxil olmuşdur.
1984-1986-cı illərdə hərbi xidmətdə olmuşdur.
1986-1989-cu illərdə təhsilinmi N.A.Voznesenski adına Leninqrad Maliyyə-İqtisad İnstitutunun Bakı Filialının Maliyyə-kredit fakültəsində davam etdirmişdir.
1989-cu ildə həmin institutu fərqlənmə diplomu ilə bitirərək iqtisadçı ixtisasına yiyələnmişdir.
Ali məktəbi bitirdikdən sonra təhsilini məqsədli aspiranturada davam etdirərək, LMİİ-nin Bakı Filialının Elmi Şurasının qərarı ilə N.A.Voznesenski adına Leninqrad Maliyyə-İqtisad İnstitutuna göndərilmişdir.
1989-1990-cu illərdə LMİİ-nin «Pul tədavülü və kredit» kafedrasının stajoru, 1990-1993-cu illərdə isə həmin kafedranın aspirantı olmuşdur.
1994-cü ildə Sankt-Peterburq Dövlət İqtisad və Maliyyə Universitetinin 08.00.10 – «Maliyyə, pul tədavülü və kredit» ixtisası üzrə dissertasiya müdafiə edərək iqtisad elmləri namizədi elmi dərəcəsinə layiq görülmüşdür.
1994-cü il sentyabrın 1-dən Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutunun (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin) «Bank işi və pul tədavülü» (daha sonra «Bank işi») kafedrasında çalışır.
2000-2017-ci illərdə «Bank işi», “Maiyyə və maliyyə institutları” kafedralarının dosenti olub.
Çoxsaylı metodiki, elmi-metodiki nəşrlərin, elmi məqalə və tezislərin müəllifidir. Kafedranın «Pul, kredit və banklar», «Pul və banklar», «Qiymətli kağızlar bazarı» kimi baza fənnləri üzrə dərsliklərin həmmüəlliflərindəndir.
Dəfələrlə ölkə və beynəlxalq qurumlar tərəfindən təşkil edilmiş ixtisasartırma, hazırlıq və inkişaf proqramlarında iştirak etmişdir.

к.э.н., доц. Бабаев Азер Алим оглы
В 1983 году поступил в Азербайджанский институт народного хозяйства им,Д.Буниатзаде (ныне Азербайджанский государственный экономический университет),
В 1984-1986 годах находился на военной службе.
В 1986-1989 годах продолжил учебу на Финансово-кредитном факультете Бакинского филиала Ленинградского финансово-экономического института им. Н. А.Вознесенского.
В 1989 году окончил с дипломом отличия указанный институт и получил специальность экономиста.
После окончания обучения в высшей школе продолжил учебу в целевой аспирантуре и по решению Ученого совета Бакинского филиала ЛФЭИ был направлен в Ленинградский финансово-экономический институт им.Н.А.Вознесенского.
В 1989-1990 годах стажер кафедры «Денежное обращение и кредит» ЛФЭИ, а в 1990-1993 годах аспирант указанной кафедры.
В 1994 году защитив диссертацию по специальности 08.00.10 – «Финансы, денежное обращение и кредит» Санкт-петербургского государственного экономического и финансового университета, был признан ученой степени кандидата экономических наук.
С 1 сентября 1994 года работал на кафедре «Банковское дело и денежное обращение» Азербайджанского государственного экономического института (ныне Азербайджанский государственный экономический университет).
В 2000-2017 годах работал на должности доцента кафедр «Банковское дело», «Финансы и финансовые институты».
В настоящее время является доцентом кафедры «Экономика» (русский язык) UNEC.
Автор многочисленных методических, научно-методических публикаций, научных статей и тезисов. Является соавтором учебников по дисциплинам «Деньги, кредит и банки», «Деньги и банки», «Рынок ценных бумаг».
Неоднократно участвовал в программах повышения квалификации, развития и подготовительной программы, организованных международными структурами и страны.
По решению Коллегии Министерства образования Азербайджанской Республики от 27/09/2011 № T-393  награжден Почетной грамотой.