mal_sakir_fotoi.e.n., dos. Bədəlov Şakir Şahpur  oğlu
1960-1965-ci illərdə Azərbaycan Dövlət Universitetinin (indiki Bakı Dövlət Universitetinin) İqtisad fakultəsində təhsil alaraq Maliyyə və kredit ixtisası üzrə fərqlənmə diplomu ilə bitirmiş və Universitetin Elmi Şurasının qərarı ilə aspiranturada təhsil almağa tövsiyyə edilmişdir.
1965-1966-cı illərdə təyinat üzrə Abşeron rayon maliyyə şöbəsində büdcə üzrə inspektor və baş inspektor vəzifələrində çalışıb.
1966-cı ilin sentyabr ayında Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti)«Maliyyə və kredit» kafedrasına müəllim vəzifəsinə dəvət edilmişdir. 1966-1968-ci illərdə pedaqoji fəaliyyətlə yanaşı elmi-tədqiqatla məşğul olmuşdur.
1968-ci ilin noyabr ayında zabit kimi orduya hərbi xidmətə çağrılmışdır.
1969-cu ilin axırına qədər hərbi hissədə Maliyyə təminatı xidmətinin rəisi vəzifəsində çalışmışdır.
1971-ci ildə ordudan tərxis edildikdən sonra elmi-pedaqoji fəaliyyətini davam etdirmiş, kafedranın baş müəllimi seçilmişdir.
1974-cü ildə «Sosializm Yarışının Qalibi» döş nişanı ilə təltif edilmişdir.
1975-ci ildə Moskva Maliyyə Akademiyasında Maliyyə, pul tədavülü və kredit ixtisası üzrə müvəffəqiyyətlə dissertasiya müdafiə edərək iqtisad elmləri namizədi alimlik dərəcəsi almışdır.
1982-ci ildə Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun «Maliyyə və kredit» kafedrasının dosenti vəzifəsinə seçilmişdir.
1984-cü ildə «Maliyyə-statistika» fakultəsinin dekan müavini işləmiş, 1987-ci ildə fakultə dekanı vəzifəsinə seçilmiş və 1995-ci ilədək bu vəzifədə çalışmışdır.
1990-cı ildə «Yüksək ixtisaslı kadrların hazırlanmasında, elmi-tədqiqat işlərinin təşkilində və institutun maddi-texniki bazasının möh­kəm­ləndi­ril­mə­sində göstərdiyi xidmətlərinə  görə» AR Təhsil Nazir­li­yinin, AR Dövlət Sığorta Şirkətinin Fəxri Fərmanları ilə təltif edilmişdir.
2001-2005-ci illərdə Maliyyə və kredit fakültəsinin dekanı vəzifəsində işləmişdir.
2017-ci ilə kimi “Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasının dosenti olub.
AR Prezidentinin 26 sentyabr 2011-ci il Sərəncamına əsasən Azərbaycanda təhsilin inkişafındakı xidmətlərinə görə “Əməkdar Müəllim” fəxri adı verilib.
UNEC-in Fəxri professoru olub.
2017-ci ildə təqaüdə yola salınıb.
«Maliyyə və kredit», «Müəssisələrin və xalq təsərrüfatı sahələrinin maliy­yəsi», «Maliyyə», «Büdcə sistemi» dərsliklərinin həmmüəllifidir, bir sıra dərs vəsaitlərinin, proqram və metodiki vəsaitlərin, 50-dən artıq elmi məqalənin müəl­lifidir. Bir sıra Beynəlxalq elmi konfranslarda elmi məruzələrlə çıxış etmişdir.

к. э. н., доц. Бадалов Шакир Шахпур оглы
В 1960-1965 учился на факультете Экономики Азербайджанского государственного университета (ныне Бакинский государственный университет) и окончил с дипломом отличия специальность Финансы и кредит, по решению Ученого совета университета был рекомендован на учебу в аспирантуре.
В 1965-1966 годах по назначению работал на должности инспектора и старшего инспектора по бюджету в финансовом отделе Апшеронского района.
В сентябре 1966 года был приглашен в качестве преподавателя на кафедру «Финансы и кредит» Азербайджанского института народного хозяйства им, Д. Буниатзаде (ныне Азербайджанский государственный экономический университет),
В 1966-1968 годах наряду с преподавательской деятельностью занимался научным исследованием.
В ноябре 1968 года был призван на службу в качестве офицера.
До конца 1969 года работал в военной части на должности начальника службы финансового обеспечения.
В 1971 году после окончания службы продолжил научно-педагогическую деятельность, избран старшим преподавателем кафедры.
В 1974 году был награжден нагрудным знаком «Победитель социалистического соревнования».
В 1975 году в Московской финансовой академии, успешно защитив по специальности Финансы, денежное обращение и кредит кандидатскую диссертацию, получил ученую степень кандидата экономических наук.
В 1982 году был избран доцентом кафедры «Финансы и кредит» Азербайджанского института народного хозяйства им, Д. Буниатзаде.
В 1984 году работал на должности заместителя декана факультета «Финансы-статистика», в 1987 году был избран деканом факультета и до 1995 года работал на этой должности.
В 1990 году за «Подготовку высококвалифицированных кадров, организацию научно-исследовательских работ и укреплении материально-технической базы университета» был награжден Почетными грамотами Министерства образования АР, Государственной страховой компании АР.
В 2001-2005 годах работал на должности декана факультета Финансы-кредит.
Является соавтором учебников «Финансы и кредит», «Финансы предприятий и сфер народного хозяйства», «Финансы», «Бюджетная система», автор ряда учебных пособий, программ и методических пособий, более 50 научных статей. Выступал с научными докладами на международных конференциях.