statistika_dunyamaliyeva_vafai.e.n., dos. Dünyamalıyeva Vəfa Rəşid qızı
1989-cu ildə N.A.Voznesenski adına Leninqrad Maliyyə-İqtisad İnstitutunun Bakı filialının Plan-iqtisad fakültəsinə daxil olmuş və 1994-cü ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutunu fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
1991-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutunun “Mühasibat uçotu və audit” kafedrasında laborant vəzifəsində çalışmşdır.
2001-ci ildə Azərbaycan Dövlət iqtisad Universitetinin “Ümumiqtisad” kafedrasında müəllim işləmişdir.
2003-cü ildən “Statistika” kafedrasında müəllim vəzifəsində çalışmışdır.
2006-cı ildən “Statistika”kafedrasında baş müəllim vəzifəsində çalışıb.
2003-cü ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində “Azərbaycan Resrublikasında ailələrin demoqrafik qanunauyğunluqlarının statistik tədqiqi” mözusunda  namizədlik dissertasiyasını müdafiə etmişdir. İqtisad elmləri namizədidir.
Hazırda UNEC-in “Riyaziyyat və statistika” kafedrasının dosentidir.
“Ətraf mühitin qorunması satistikası”, “Milli hesablar sistemi”, “Statistika nəzəriyyəsi (məsələlər külliyatı), “Ev təsərrüfatlarlarının büdcəsi statistikası” adlı dərs vəsaitinin, “Ətraf mühitin qorunması statistikası”, “Ev təsərrüfatlarlarının büdcəsi statistikası fənn proqramlarının müəllifidir.

She was born in 1973 in Baku.
In 1989 she entered the faculty of Planning and Economics of the Baku branch of the Leningrad Institute of Finance and Economics named after N.A. Voznesensky and in 1994 graduated from the Azerbaijan State Economic Institute with honors.
In 1991, she worked as a laboratory assistant at the Department of “Accounting and Auditing” of the Azerbaijan State Institute of Economics.
In 2001, she worked as a teacher at the “General Economics” department of the Azerbaijan State University of Economics.
Since 2003, she has worked as a teacher at the “Statistics” department.
Since 2006, she has worked as a senior lecturer at the Department of Statistics.
In 2003, she defended her thesis at the Azerbaijan State University of Economics on “Statistical study of the demographic patterns of families in the Republic of Azerbaijan.” She is a candidate of economic sciences.
She is currently an associate professor at the Department of Mathematics and Statistics, UNEC.
She is the author of the textbooks “Environmental Statistics”, “National Accounting System”, “Theory of Statistics”, “Household Budget Statistics”, “Environmental Statistics”, “Household Budget Statistics”.