inqilabTRkZmUi.e.n. dos. Əhmədov İnqilab Ağacan oğlu
1960-cı ildə Lənkəran rayonunda anadan olub. Orta təhsilini 1967-1977-ci illərdə Lənkəran rayonunda alıb.
Əmək fəaliyyətinə 1977-ci ildə Lənkəran rayonunun Ş. Axundov adına sovxozunda fəhlə kimi başlayıb.1979-cu ilin may ayından 1981-ci ilin iyununa qədər Sovet Ordusu sıralarında hərbi xidmət keçib. Ordu sıralarından tərxis olunandan sonra Leninqrad şəhərində 104 nömrəli tikinti trestində işləyib.
1982-1987-ci illərdə Leninqrad Dövlət Universitetinin iqtisadiyyat fakültəsində əyani şöbədə oxuyub. Universiteti əla qiymətlə bitirdikdən sonra M. Əzizbəyov adına Azərbaycan Neft və Kimya institutunda siyasi iqtisad kafedrasında laborant vəzifəsində çalışıb.
1987-ci ildə Leninqrad Dövlət Universitetinə təcrübəkeçmə üçün ezamiyyə olunub. 1988-ci il həmin Universitetin iqtisadiyyat fakültəsinin aspiranturasına daxil olub. İki ildən sonra 1990-cı ildə namizədlik dissertasiyasını vaxtından əvvəl müdafiə edib Bakıya, Azərbaycan Neft və Kimya institutunun siyasi iqtisad kafedrasına müəllimi kimi işə düzəlib.
1990-cı ildən 1994-cü ilə kimi Strateji Araşdırmalar Mərkəzində böyük elmi işçi kimi çalışıb. 1994-cü ilin oktyabr ayından Sosial-Psixoloji Araşdırmalar Mərkəzində baş direktorun müavini işləyib.
1995-ci ilin noyabr ayından 2005-ci ilin iyun ayına qədər “Trend” analitik informasiya agentliyinin baş direktoru vəzifəsində çalışıb.
2003-cü ilin iyün ayından İctimai Vəsaitin Monitorinqi Mərkəzinin direktoru vəzifəsində çalışır.
2000-ci ilin oktyabr ayında Sankt-Peterburq İqtisadiyyat və Maliyyə Universtitetində iqtisadiyyat üzrə doktorluq dissertasiyasını müdafiə edib.

к.э.н., доц. Ахмедов Ингилаб Агаджан оглы
Родился в 1960 году в Ленкоранском районе. Среднее образование получил в 1967-1977 годах в Ленкоранском районе.
К трудовой деятельности приступил в 1977 году в совхозе имени Ш.Ахундова Ленкоранского района в качестве рабочего. С мая 1979 года по июнь 1981 год прошел службу в рядах Советской Армии. После мобилизации из рядов армии работал в строительном тресте № 104 в городе Ленинграде.
В 1982-1987 годах учился на очном отделении факультета Экономики Ленинградского государственного университета. После окончания университета с отличием работал на лаборантом кафедры Политической экономии Азербайджанского института нефти и химии имени М.Азизбекова.
В 1987 году был командирован в Ленинградский  государственный университет для прохождения производственной практики. В 1988 году поступил в аспирантуру факультета Экономики указанного университета. Спустя два года в 1990 году досрочно защитив кандидатскую диссертацию, устроился на работу в качестве преподавателя кафедры Азербайджанского института нефти и химии в Баку.
С 1990 года по 1994 год работал старшим научным сотрудником в Центре стратегических исследований. С октября 1994 года работал на должности заместителя генерального директора в Центре социально-психологических исследований.
С ноября 1995 года по июнь 2005 год работал на должности генерального директора Аналитико-информационного агентства «Тренд».
С июня 2003 года работал на должности директора в Центре мониторинга общественного средства.
В октябре 2000 года в Санкт-Петербургском государственном университете экономики и финансов защитил докторскую диссертацию по экономике.