vergi_ramiz_fotoi.e.n., dos. Məhərrəmov Ramiz Bulut oğlu
1980-1984-cü illərdə D.Bünyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunda (indiki Azərbaycan Dövləq İqtisad Universiteti) təhsil almış və Maliyyə və kredit ixtisasını fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
1984-1988-ci illərdə AzSSR Dövlət Plan Komitəsi nəzdində Elmi-tədqiqat İqtisadiyyat İnstitutunda iqtisadçı, kiçik elmi işçi vəzifələrində çalışmışdır.
1988-1992-ci illərdə Moskva Maliyyə İnstitutunda (indiki Rusiya Federasiyası Hökuməti nəzdində Maliyyə Akademiyası) əyani təhsil üzrə aspiranturanı bitirmiş iqtisad elmləri namizədi alimlik dərəcəsi almışdır.
1993-2001-ci illərdə Azərbaycan Universitetində baş müəllim, dosent, İqtisad və İdarəetmə fakültəsinin dekanı vəzifəsində işləmişdir.
2001-ci ilin sentyabrından Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «Vergi və vergiqoyma» kafedrasında çalışıb.
2007-ci ildən Vergilər Nazirliyinin Tədris Mərkəzinin Tədris və metodika şöbəsinin rəisidir.
3 dərsliyin, 1 dərs vəsaitinin, 1 monaqrafiyanın həmmüəllifi, 1 monaqrafiyanın, 5 metodiki vəsaitin, 50-dən çox məqalənin, 15-ə qədər tədris proqramının müəllifidir.

к.э.н., доц. Магеррамов Рамиз Булут оглыРодился 27 августа 1958 года в городе Баку.
В 1980-1984 годах учился в Азербайджанском институте народного хозяйства им, Д. Буниатзаде (ныне Азербайджанский государственный экономический университет) и окончил с дипломом отличия специальность Финансы и кредит.
В 1984-1988 годах работал на должности экономиста, младшего научного сотрудника в научно-исследовательском институте при Государственном плановом комитете АзССР.
В 1988-1992 годах окончил очную аспирантуру Московского финансового института (ныне Финансовая академия при Правительстве Российской Федерации) и получил ученую степень кандидата экономических наук.
В 1993-2001 годах работал на должности старшего преподавателя, доцента, декана факультета Экономики и управления университета Азербайджан.
С сентября 2001 года работает на кафедре «Налог и налогообложение» Азербайджанского государственного экономического университета.
С 2007года является начальником Учебного и методического Учебного центра Министерства по налогам, в то же время доцент кафедры «Налог и налогообложение».
Автор 3 учебников, 1 учебного пособия, соавтор 1 монографии, 1 монографии, 5 методических пособий, свыше 50 статей, около 15 учебных программ.