1970-ci il aprelin 20-də Bakı şəhərində ziyalı ailəsində anadan olmuşdur.
1993-cü ildə Q.V.Plexanov adına Rusiya İqtisadiyyat Akademiyasının Qeyri-ərzaq mallarının əmtəəşünaslığı fakültəsini bitirmişdir.
1996-cı ildə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti nəzdində Xalq Təsərrüfatının İdarəetmə İnstitutunu və TASİS proqramı üzrə Böyük Britaniyanın Nottingem-Trent Universitetinin “Managment” (Menecment) ixtisasını bitirmişdir.
1998-ci ildə Almaniyanın Avropa Meklenburg-Vorpommern Akademiyasının “Financial management” (Maliyyə menecmenti) üzrə ixtisası bitirmişdir və ACCA (Association of Chartered Certified Accountans) beynəlxalq sertifikatına layiq görülmüşdür.
2003-cü ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Maliyyə və kredit fakültəsini bitirmişdir.
2007-ci ilin sentyabrında Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində 08.00.05 – “Xalq təsərrüfatının iqtisadiyyatı və idarə edilməsi (makroiqtisadiyyat)” ixtisası üzrə “Azərbaycan Respublikasında rabitə xidməti infrastrukturunun innovasiya idarə edilməsi” mövzusunda namizədlik dissertasiya işi müdafiə etmişdir.
2008-ci ildə Azərbaycan Müəllimlər İnstitutunda maliyyə üzrə ixtisasını artırmışdır.
1993-1994-cü illərdə “Bakı şifer və keramika məmulatları” kombinatında iqtisadçı;
1994-1996-cı illərdə “Azəryeyintisənaye” tikinti trestində baş iqtisadçı və şöbə rəisi;
1996-2001-ci illərdə Azərbaycan Respublikası Auditorlar Palatasında Auditor Xidməti Departamentinin və nəzarət departamentinin baş mütəxəssisi;
2001-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “İstehlak mallarının ekspertizası” kafedrasının müəllimi işləmişdir.
2002-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Vergi və vergiqoyma” kafedrasının
baş müəllimi vəzifəsində çalışır.
2017-ci ilə kimi “Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasının dosenti olub.
Maliyyə, vergi və iqtisadiyyatın digər sahələrinin aktual problemlərinə aid olan 3 dərs vəsaitinin, 2 tədris proqramının və 50 yaxın məqalənin müəllifidir.

He was born on April 20, 1970 in Baku, in the family of intellectual.
In 1993 he graduated from the faculty of Commodity Research of Non-Food Products of the Russian Academy of Economics named after G.V Plekhanov.
In 1996, he graduated from   Institute of National Economy Management under the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan and a specialty of   Management of (Nottingham-Trent University, UK) on   TASIS program.
In 1998, he graduated from the European Mecklenburg-Vorpommern Academy in Financial Management and got an international certificate of ACCA (Association of Chartered Certified Accountants).
In 2003 he graduated from “Finance and Credit “  faculty  of Azerbaijan State  University of Economics.
In September 2007, he defended his dissertation on the topic “Innovative management of the communication service infrastructure in the Republic of Azerbaijan” on the specialty 08.00.05 – “Economy and management of the national economy (macroeconomics)” at Azerbaijan State   University of Economics.
In 2008, he graduated from Azerbaijan Institute of Teachers, majoring in finance.
1993-1994 – economist at the “Baku Slate and Ceramic Products” Combine;
1994-1996 Chief economist and chief of department at construction trust “Azeryineintisanaye”;
1996-2001 – Senior Specialist of the Audit Service Department and Supervision Department at the Chamber of Auditors of the Republic of Azerbaijan;
Since 2001 she has worked as a lecturer of “Consumer Goods Expertise” department of Azerbaijan State   University of Economics.
Since 2002 he has been working at   Azerbaijan State University of  Economics  as a senior lecturer at the department of “Taxation and Taxation”.
By 2017 he was the assistant professor of “Finance and Financial Institutions” department.
At present he is the assistant professor of the chair “Economy” (Russian) of UNEC.
He is the author of 3 teaching aids, 2 curricula and about 50 articles related to actual problems of finance, taxation and other fields of economics.