nazar_ziyadi.e.n., dos. Seyidov Ziyad Mirəziz oğlu
1958-ci ildə həmin kənddə 8-lik məktəbi, 1968-ci ildə Az.SSR-in Tovuz rayonunun Aşağı-Ayıblı kəndində 10 illik məktəbi bitirib.
1969-1971-ci illərdə hərbi xidmətdə olub.
1972-ci ildə Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun (indiki İqtisad Universiteti) Hazırlıq kursunda oxuyub.
Kursu müvəffəqiyyətlə bitirdikdən sonra həmin institutun Ümumiqtisad fakültəsinin Siyasi iqtisad ixtisasına qəbul edilib.
1978-ci ildə həmin ixtisası bitirdikdən sonra Ali Təhsil Nazirliyinin göndərişi ilə M.F.Axundov adına Rus dili və ədəbiyyatı institutunun “Siyasi iqtisad” kafedrasında işləməyə göndərilib.
1991-ci ildə namizədlik dissertasiyasını müdafiə edib iqtisad elmləri namizədi elmi dərəcəsi alıb.
28-ə yaxın elmi məqaləsi çap olunub, onlardan 5-i metodik vəsait 1-i isə dərs proqramından ibarətdir.

к.э.н., доц. Сеидов Зияд Миразиз оглы
В 1958 году пошел в 8-летнюю школу в указанном селе, в 1968 году окончил 10-летнюю школу в селе Ашагы-Айыблы Товузского района.
В 1969-1971 годах находился на военной службе.
В 1972 году учился на подготовительных курсах Азербайджанского института народного хозяйства им. Д. Буниатзаде (ныне Азербайджанский государственный экономический университет).
После успешного завершения курсов поступил на факультет Общей экономики по специальности Политической экономии указанного института.
В 1978 году после завершения учебы по указанной специальности по направлению Министерства высшего образования работал на кафедре «Политическая экономия» Института русского языка и литературы им. М. Ф.Ахундова.
В 1991 году, защитив диссертационную работу, получил ученую степень кандидата экономических наук.
При его авторстве опубликованы около 28 научных статей, из них 5 методических пособий и 1 учебная программа.