nazar_ziyadi.e.n., dos. Seyidov Ziyad Mirəziz oğlu
1958-ci ildə həmin kənddə 8-lik məktəbi, 1968-ci ildə Az.SSR-in Tovuz rayonunun Aşağı-Ayıblı kəndində 10 illik məktəbi bitirib.
1969-1971-ci illərdə hərbi xidmətdə olub.
1972-ci ildə Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun (indiki İqtisad Universiteti) Hazırlıq kursunda oxuyub.
Kursu müvəffəqiyyətlə bitirdikdən sonra həmin institutun Ümumiqtisad fakültəsinin Siyasi iqtisad ixtisasına qəbul edilib.
1978-ci ildə həmin ixtisası bitirdikdən sonra Ali Təhsil Nazirliyinin göndərişi ilə M.F.Axundov adına Rus dili və ədəbiyyatı institutunun “Siyasi iqtisad” kafedrasında işləməyə göndərilib.
1991-ci ildə namizədlik dissertasiyasını müdafiə edib iqtisad elmləri namizədi elmi dərəcəsi alıb.
28-ə yaxın elmi məqaləsi çap olunub, onlardan 5-i metodik vəsait 1-i isə dərs proqramından ibarətdir.

Seyidov Ziyad Miraziz oghlu was born On April 7 1950 in Aghbulagh village of Krasnoselo region of Armenia SSR.
In 1958 he went to school at the same village but finished the school in Ashaghi-Ayibli village of Tovuz region in 1968.
He served at the Military Army in 1969-1971.
In 1972 he entered the pre-graduate course of AINE and completed it successfully. The he was admitted to the School of “Political Economics”.
After the graduation in1978 he was appointed to the Department of “Political Economics” of the Institute of the Russian Language and Literature named after M.F.Akhundov by the Ministry of Education.
He supported his Candidate’s paper in 1991. Z.M.Seyidov is the author of about 28 scientific works, 5 of them are methodological aids and one is training program.