20 mart 1965-ci ildə Gürcüstanın Saqareco Yor-Muganlı kəndində anadan olmuşdur.
1983-cü ildə D.Bünyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun “Ümumiqtisad” fakultəsinə daxil olmuşdur. Birinci kursu bitirdikdən sonra hərbi xidmətə çagrılmışdır. 1990-cı ildə N.A.Voznesenski adına Leninqrad Maliyyə-İqtisad İnstitutunun Bakı filialını fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
1995-ci ildə namizədlik dissertasiyası müdafiə edərək iqtisad elmləri namizədi alimlik dərəcəsi almışdır.
2000-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Marketinq” kafedrasında baş müəllim kimi işləyib, 2018-ci ilin iyul ayindan Biznesin idarə edilməsi kafedrasında dosent vəzifəsində çalışır.
40-dan artıq elmi əsərlərin, fənn proqramlarının, metodiki və dərs vəsaitlərinin müəllifidir.
Bakalavr pilləsində: “Marketinq”, “Marketinq tədqiqatları”
MM-də: “Tədbiqi marketinq tədqiqatları”
1.“Marketinq tədqiqatları” (bakalavr ) AzDİU, «İqtisad Universiteti» nəşriyyatı,(dos. L.A.Hacıyeva)
2.“Tətbiqi marketinq tədqiqatları” (magistr hazırlığı) AzDİU, «İqtisad Universi-teti» nəşriyyatı, (dos.L.A.Hacıyeva)

Kheyirkhabarov Ismayil Mahmud oghlu was born on March 20 1965 in Sagarejo Yor-Mughanli village of the Republic of Georgia.
He entered the faculty “General Economy” of Azerbaijan Institute of the National Economy named after D.Bunyadzade in 1983. After the first course he went to the military service. He graduated from Baku branch of Leningrad Financial-Economic University named after N.A.Voznesenski with the honorary diploma in 1990.
Kheyirkhabarov Ismayil Mahmud oghlu defended his Candidate’s paper in 1995.
xeyir_ismayil_6672
Since 2000 I.M.Kheyirkhabarov had been working as a senior teacher of the Chair “Marketing” of Azerbaijan State Economic University and at present he is the Assistant Professor of the Chair.