7841_c33635f20bca99be0ca889692fc8b826Dekan: i.f.d. Eyvazov Elçin Təhməz oğlu
2000-ci ildə İnzibati-idarəetmə istiqaməti üzrə Azərbaycan Dövlət İdarəçilik Akademiyasını bitirmişdir.
1994-1996-cı illərdə Azərb. Milli Aerokosmik Agentliyində nəzarətçi;
2001-2002-ci illərdə İqtisad Universitetinin «Gömrük işinin təşkili» kafedrasında baş laborant işləmişdir.
2002-ci ildən «Beynəlxalq ticarət və gömrük işi» kafedrsında dosent vəzifəsində çalışıb.
Hazırda UNEC-in “Beynəlxalq iqtisadiyyat” kafedrasının dosentidir.
2013-cü ildə namizədlik dissertasiyasını müdafiə edərək iqtisadiyyat üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsini almışdır.
2015-ci ilin oktyabrında gənc nəslin təlim-tərbiyə sahəsində yüksək nailiyyətlər əldə etdiyinə görə “Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin Fəxri Fərmanı”na layiq görülüb.
UNEC-in İqtisadiyyat fakültəsinin dekan müavi vəzifəsində çalışıb.
2021-ci ilin sentyabr ayinda İqtisadiyyat fakültəsinin dekanı təyin olunub.
Hazırda UNEC-in İqrisadiyyat və İdarəetmə fakültəsinin dekanıdır.
Seçkilərin nəticələrini nəzərə alaraq 31.03.2023-cü il tarixində UNEC Rektorunun müvafiq əmrilə İqtisadiyyat fakültəsinin dekanı vəzifəsinə təyin edilib.

Elchin_Eyvazov_290921
В 2000 году окончил Азербайджанскую государственную академию управления по специальности административного управления.
В 1994-1996 годы работал в Азербайджанском национальном аэрокосмическом агентстве контролером.
В 2001-2002 годы работал в АГЭУ на кафедре «Организация таможенного дела» на должности старшего лаборанта.
С 2002 года работает на кафедре «Международная торговля и таможенное дело» на должности преподавателя.
В 2013 году, защитив кандидатскую диссертацию, получил ученую степень доктора философии по экономике.
В октябре 2015 года за высокие достижения в учебно-воспитательной сфере молодого поколения был награжден Почетной грамотой Министерства образования Азербайджанской Республики.