1997-cı ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutunun (hazırda Universitet) «Mühasibat uçotu, nəzarət və TFT» ixtisasını bitirərək bakalavr dərəcəsi almışdır.
1999-ci ildə «Ümumi iqtisadiyyat» üzrə «Mühasibat uçotu və audit» ixtisasının magistr dərəcəsini almışdır.
2004-cü ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «İqtisadi təhlil və audit» kafedrasında  laborant, baş laborant, müəllim vəzifəsində çalışmışdır.
20.04.2022-ci il tarixdən UNEC-in “Mühasibat uçotu və audit” kafdrasının dosenti vəzifəsinə keçirilib.
2001-ci ildə «İqtisadi təhlil və audit» kafedrasına dissertant təhkim edilmişdir.
2008-ci ildən «İqtisadi təhlil nəzəriyyəsi», «İqtisadi təhlil», «Praktiki audit» fənnlərini  dərs tədris edir.
23 adda elmi əsəri dərc edilmişdir.
2011-ci ildə dissertasiya işini müdafiə edərək iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru alimlik dərəcəsi almişdir.

д.ф.э., Гаджиева Амалия Рауф
В 1997 году, окончив Азербайджанский государственный экономический институт (ныне университет) по специальности «Бухгалтерский учет, контроль и АХД», получила степень бакалавра.
В 1999 году получила степень магистра специальности «Бухгалтерский учет и аудит» по «Общей экономике».
С 2004 года работала на кафедре «Экономический анализ и аудит» Азербайджанского государственного экономического университета на должности лаборанта, старшего лаборанта, преподавателя.
В 2001 году прикреплена диссертанткой кафедре «Экономический анализ и аудит».
С 2008 года ведет занятия по дисциплинам «Теория экономического анализа», «Экономический анализ», «Практический аудит».
Имеет 23 опубликованных научных трудов.
В 2011 году, защитив диссертационную работу, получила ученую степень доктора философии по экономике.